İçindekiler

Auckland iki büyük limana yakın inşa edilmiş, iyi dengelenmiş bir ekonomiye ve pastoral ortama sahip bir şehir. Yüksek düzeyde kişisel güvenlik sağlamasıyla ile listenin başlarında yer alıyor.

Auckland denilince akla ilk başta dost canlısı yerli halkı, ve yelkenlilerle dolu limanı geliyor. Şehir merkezindeki ara sokakları, güzel kafeleri ve muhteşem restoranları keşfedin. Liman çevresinde çeşitli aktiviteler arasından seçim yapın. Feribotla gezintiye çıkın, Maori / Pasifik Ada kültürünü öğrenin ya da Yeni Zelanda şarabını şehir manzarası eşliğinde tadın.

Yeni Zelanda halkına Kiwi deniliyor. Sohbet etmek için ya da yol tarifi istemek için bir konuşma başlattığınızda ne kadar dost canlısı olduklarını göreceksiniz.

Viaduct Harbour 

Viaduct Harbour 
Viaduct Harbour

Eskiden yoğun bir ticaret limanı olan Viaduct Harbour hala oldukça hareketli bir yer ama sadece ticaretten dolayı değil. Restoran ve barlarıyla, Auckland maceralarınızı başlatmak için mükemmel bir yer. Sevimli bir kafede yatların arasında kahvaltının tadını çıkarabilirsiniz. Kahvaltıdan sonra yat limanı çevresinde, Wynyard Crossing Köprüsü’nde ve North Wharf’da yürüyüş yapın. Liman bazen oldukça rüzgarlı olabilir, bu yüzden yanınızda uygun kıyafetler olduğundan emin olun.Yeni Zelanda’da, hava durumu hızlı bir şekilde değişebilir. Bu bölgeyi gezerken Denizcilik Müzesi’nde bir mola verin. Liman, gece hayatı için de popüler bir yer, bu yüzden buraya geceleri de uğrayabilirsiniz.

Auckland Bridge Climb

Auckland Bridge Climb
Auckland Bridge Climb

Auckland’ın ikonik liman köprüsü, adrenalin pompalamanızı sağlayacak birkaç etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Köprü tırmanışı yapmak için rezervasyon yaptırmanız halinde limandan köprüye ücretsiz ulaşım sağlanmaktadır. Eğer cesaretiniz varsa, köprünün altında bungee jumping yapabilirsiniz.

North Wharf

North Wharf
North Wharf

Bu bölge, Wynyard Crossing Köprüsü ile Viaduct Limanı’na bağlanmıştır. Burada Silo Cinema isimli Auckland’ın en sevilen açık hava sineması bulunmaktadır. Sıcak yaz aylarında oldukça keyifli. North Wharf ayrıca taze deniz mahsulleri tüketmek için de Auckland’deki en uygun mekan.

Sea Life Kelly Tarlton’s Aquarium

Sea Life Kelly Tarlton’s Aquarium
Sea Life Kelly Tarlton’s Aquarium

Antarktika hakkında bilgi edinebileceğiniz, Stingray Körfezi’ni ziyaret edebileceğiniz, köpek balıklarını yakından tanıyabileceğiniz ve Shipwreck Shores keşif bölgesini kontrol edebileceğiniz Kelly Tarlton’ın akvaryumunda her yaştan için interaktif aktivitelerin keyfini çıkarın. Penguin Discovery Experience’ı tavsiye ederiz. Auckland’den  şehir içi ücretsiz ulaşım hizmeti sunulmaktadır.

Auckland Art Gallery Toi o Tamaki

Auckland Art Gallery Toi o Tamaki
Auckland Art Gallery Toi o Tamaki

Birkaç saatliğine kendinizi Auckland ve Yeni Zelanda’daki en büyük görsel sanatlar merkezine bırakın. Konuşmalar, sergiler, çocuk etkinlikleri ve performanslar da dahil olmak üzere her zaman ilginizi çekecek bir etkinlik bulabilirsiniz. Ayrıca hediye dükkanına bir göz atarsanız, hayal kırıklığına uğramayacaksınız.

Auckland Museum

Auckland Museum
Auckland Museum

Dünya çapında sergiler, interaktif görüntüler, çocuk aktiviteleri, savaş anıtı ve Maori & Pacific Island kalıntılarının eşsiz bir koleksiyonu da dahil olmak üzere Auckland Müzesi’nde sizi bekleyen çok şey var.

Auckland Domain

Auckland Domain
Auckland Domain

Auckland Domain huzurlu ve şehrin gürültüsünden uzak bir yer. Bozulmamış bahçeler ve göletler etrafında gezmek için biraz zaman ayırın. Kış bahçelerini mutlaka ziyaret edin. Auckland Müzesi Auckland Domain’in içinde yer almaktadır.

Sky Tower

Sky Tower
Sky Tower

Sky Tower’dan gün batımını izlemek Auckland’de yapacağız en güzel şeylerden biri. Manzaranın tadını çıkarmak için açık bir günde buraya geldiğinizden emin olun.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir