İçindekiler

Dünya tarihi boyunca her zaman en önemli gelişmelerin yaşandığı Avrupa bilim, spor, kültür, ekonomi, siyaset konularının merkezinin olduğu bir kıta olmuştur. Bu nedenle Avrupa dünyada turizm ve iş gezileri için çok tercih edilen bir lokasyon olmuştur.

İngiltere 

İngiltere 
İngiltere

Londra başkent olmasının yanında Avrupa’nın da en önemli finans merkezlerinin arasında yer alır. Modern yapısı ile tarihi dokusu şehre ayrı bir hava katar. Şehrin ortasından geçen su ve üzerindeki köprüler Londra için simge olmuştur. Londra Kalesi, Big Ben, London Eye, Buckingham Palace görülmesi gereken önemli yerlerdir. Manchester, Liverpoool ve Birmingham diğer önemli kentleridir.

Türkiye

Nemrut Dağı - Adıyaman - Türkiye
Nemrut Dağı – Adıyaman – Türkiye

Avrupa’nın en çok turist çeken merkezlerinden birisi İstanbul’dur.Tarihteki önemi nedeniyle ve Roma İmparatorluğu’nun etkilerinden dolayı özellikle Avrupa halkının ilgisini çeker. Sultan Ahmet Camii, Topkapı Sarayı, Ayasofya Camii, İstanbul Boğazı, Galata Kulesi, Tarihi Yarımada ve Eminönü İstanbul’da turistlerin gittiği yerlerin başında gelir. Ayrıca İzmir, Antalya, Trabzon ve Mardin görülmesi gereken yerler arasındadır.

Fransa

Fransa - Angers
Fransa – Angers

Paris, Fransa’nın başkenti olup dünyanın da önemli kültür, sanat ve moda merkezlerinin başında gelir. Şehrin mimari yapısı, göz alıcı caddeleri ve özellikle Eyfel Kulesi şehre ayrı bir hava katar. Versay Sarayı, Norte Damatre Katedrali, Louvre Müzesi önemli yerlerdendir. Lyon, Marsila ve Nice önemli ticaret ve kültür merkezleridir.

İspanya

İspanya
İspanya

Barselona, İspanya’nın Madrid’le birlikte en önemli şehridir. Tarihi ve turistik yapısı nedeniyle dünyanın da sayılı sehirlerindendir. Güell Parkı, Picasso Müzesi, Sagrada Famili Kilisesi ve La Rambda Caddesi görülmesi gereken yerlerindendir. Madrid başkent olup Prado Müzesi ve Kraliyet Sarayı görülmelidir. İbiza ve Malaga sehirleri de önemli turistik yerlerindendir.

İtalya

Floransa - İtalya
Floransa – İtalya

İtalya’nın sular şehri adını almış aşıklar şehri Venedik. Şehrin ortasından geçen sular ve üzerinde gezme imkanı şehre ayrı bir hava katar. San Marco Meydanı ve Santa Maria Bazilikası önemlidir. Roma’daki tarihi yapı ve Milano şehrindeki modern yapı görülecek yerlerdendir.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir