Aydıncık plajı, Gökçeada’nın en güzel yerlerinden biridir. Gökçeada gezilecek yer konusun da birden fazla bölgelere sahip olup, biz ise sizlere bu yazımızda Aydıncık plajından bahsedeceğiz. Gökçeada’ya olan uzaklığı sadece 10 kilometre olup, Gökçeada’nın en güzel plajıdır. Yaz aylarının gelmesi ile birlikte, Gökçeada’nın en çok tercih edilen plajı haline gelmektedir. Kumsalın rengi adeta bir altını anımsatıyor ve burada denize girmek gerçekten büyük bir ayrıcalıktır.

Aydıncık Plajı

Aydıncık Plajı, 1200 metrelik bir mesafeye sahip olup, hem yerli hem de yabancı turistleri ağırlamaya başlamıştır. Burada yer alan pansiyonlar sayesinde buraya gelen kişiler, kalacak yer konusunda sıkıntı yaşamıyorlar. Rüzgar sörfü severlerin de tercihi haline gelmiş olan Aydıncık Plajında, her yıl yüzlerce sörfçüyü görmek gayet mümkün. Önceleri Alaçatı’yı tercih eden sörfçüler, son zamanlarda Aydıncık Plajı’nı tercih etmeye başladılar. Her geçen gün insanların ilgilisini daha çok çekmeyi başarıyor.

Aydıncık Plajı Nerede

Aydıncık Plajı nerede? Soruna cevap arayanlara, Gökçeada’ya sadece 10 km uzaklıkta olduğunu söyleyebiliriz. Buraya gelmek isteyenlerin çok iyi zaman geçireceğini garanti edebiliriz. Doğanın o eşsiz güzelliği eşliğinde denize girmek bambaşka bir duygudur. Buraya gelenlerin tekrar geri dönmeleri oldukça uzun sürebiliyor. Bunun en büyük nedeni; konaklayacak yerin çok olması ve doğanın güzelliğidir.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir