Sessiz koy ve kumsalları ile bir tatil cenneti olan Bahama Karayipler’de bulunan bir ada devletidir. Ülke 700 ada ve 2400’e yakın da çıplak kayalıktan meydana gelir.

Bahama’da yaygın olarak tropikal iklim özellikleri görülür. Ülke yıl genelinde oldukça sıcak bir hava durumuna sahiptir. Bahama’da yılın 320 günü güneşli geçer. Ülke iklimine etki eden en temel faktörler Gulf Stream Akıntısı ile Atlas Okyanusu’nun meltemleridir.

Bahama’da Aralık ve Nisan ayları arası kış mevsimini kapsar. Ülkede kış aylarında görülen ortalama sıcaklık değerleri 21 derecedir. Yaz aylarında ise sıcaklık değerlerinde 6 derecelik bir artış yaşanır. Ülkede yağışların en fazla görüldüğü ay Mayıs ayıdır. Mayıs ve Kasım arasında geçen dönem yağışlı sezondur. Bu dönemde özellikle Haziran ayı ile Kasımın başına kadar kasırgalar görülebilir.

Bahama sıcak bir ülke olduğu için yılın her dönemi turist çeker. Bahama’ya gidilmesi için yılın her dönemi uygundur. Ülkede özellikle Aralık ayı ile Nisan ayının ortasına kadar olan dönem oldukça fazla turist ağırlanır. Bu aylar arası otellerde yer bulunması oldukça güçtür. Bu da otel fiyatlarında artışa sebep olur. Yılın geri kalan dönemlerinde daha ucuz fiyatlara otel bulunması mümkündür.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir