Başkenti Bridgetown olan Barbados’ta resmi dil İngilizce olsa da yerel diller de konuşulur. Barbados Güney Amerika kıtasında yer alan ülkelerden bir tanesidir. Bir ada ülkesi olan Barbados, Venezuela’nın kuzeybatısında, Karayipler’in güneyinde konumlanmıştır. Karayipler’in en önemli turizim merkezi olma özelliğine sahip olan Barbados’un nüfusu yaklaşık olarak 300 bindir. Nüfusun büyük bir kısmı başkentte yaşar.

Barbados
Barbados

Barbados ülke genelinde tropikal iklim özellikleri yaygın olarak görülür. Ülkede yıl içerisinde gözlemlenen hava sıcaklık dereceleri 20 ile 32 derece arasında değişim gösterir. Ülkede iki mevsim özelliği vardır. Bunlar kuru sezon ve yağışlı sezon kapsar. Ülkede kuru sezon olarak anılan dönem Aralık ve Mayıs ayları arasıdır. Bu dönem yağış olayları nadir gözlemlenir. Yağışlı sezon ise Haziran va Kasım ayları arasıdır. Bu dönem ülkede oldukça yoğun yağış olayları gözlemlenir. Ülkede yağışlı sezonda görülen kasırgalar büyük hasarlara sebep olabilir. Yağışlar yıl genelinin 15 ile 20 gününü kapsar. Gün içerisinde ise sabah saatlerinde görüldüğü için turizmi olumsuz etkilemez.

Barbados
Barbados

Barbados‘a gitmek için yılın her dönemi uygundur. Sıcak bir ülke olduğu için plajlar her daim açıktır. Temmuz ve Ekim arası kasırga olma ihtimali vardır. Bu dönemde gidecek olanların dikkatli olmaları önerilir. Ülkede en keyifli dönem ise Ocak ve Mart ayları arasıdır.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir