Berlin 3,5 milyonluk nüfusuyla Almanya’nın en büyük şehri ve başkentidir. Berlin, ilgi alanınıza göre sayısız görülecek yer ve etkinliğe ev sahipliği yapmakta. Popüler şehir meydanlarını, müzeleri ve parkları ziyaret etmeden sakın Berlin’den ayrılmayın.

Berlin’de gideceğiniz her yere yürüyerek ya da otobüsle gitmenizi tavsiye ederiz. 100 numaralı otobüs, hemen hemen bütün önemli turistik bölgelerden geçiyor.

Müze Adası (Museum Island)

Müze Adası (Museum Island)

Eğer müze ziyaret etmekten hoşlanıyorsanız, bir gününüzü Museum Island’a ayırın. Burada Alman tarihi, teknoloji, mimari, sinema ve daha birçok konuyla ilgili müze bulabilirsiniz.

Alman Tarihi Müzesi (German Historical Museum)

Alman Tarihi Müzesi iki bina halinde bulunuyor. 300 yıllık Zeughaus, Berlin’deki Barok döneminin en önemli yapılarından ve Unter den Linden bulvarı üzerindeki en eski binalardan biridir. 2006’da “German History in Images and Artefacts” adlı kalıcı sergi açıldı. 2000 yıllık etkileyici ve büyüleyici Alman tarihini sergilemektedir. Alman Tarihi Müzesi’nin geniş koleksiyonlarından seçilen 8000 nesne, tarihin değerli kanıtlarını sunmakta ve 8000 metrekarelik bir yüzey alanı üzerinde geçmişin büyüleyici ve canlı bir resmini ortaya koymaktadır.  Alman tarihinde meydana gelen olaylar yeni binanın dört katındaki çeşitli özel sergilerde sunulmaktadır.

Adres: Unter den Linden 2, 10117 Berlin, Germany

Alman Teknoloji Müzesi (Deutsches Technikmuseum Berlin)

Alman Teknoloji Müzesi (Deutsches Technikmuseum Berlin)

Eğer teknolojiden hoşlanıyorsanız, bu Müze, geniş bir teknoloji yelpazesi sunuyor. Kalıcı sergiler arasında demiryolu taşımacılığı, navigasyon, yazı ve baskı, havacılık, film teknolojisi, telekomünikasyon, tekstil ve karayolu teknolojileri yer almakta.

Adres: Trebbiner Str. 9, 10963 Berlin

Berlin Yahudi Müzesi (Berlin Jewish Museum)

Berlin Yahudi Müzesi (Berlin Jewish Museum)

Yahudi Müzesi sadece Avrupa’nın en büyük Yahudi müzesi olduğu için değil, Daniel Liebeskind tarafından tasarlanan görkemli binası için de görülmesi gereken bir yerlerden biridir. Bu müzede sıcak ve aydınlık bir odadan başlayarak Yahudi tarihi boyunca ilgi çekici bir yolculuğa çıkacaksınız. Daha sonra yavaş yavaş, Yahudi halkının yüzyıllar boyunca çektiği sıkıntılara şahit olurken, etrafınızdaki ışıklar ve sıcaklık değişmeye başlayacak. Değişik bir deneyim.

Adres: Lindenstrasse 9-14, 10969 Berlin

Holokost Anıtı (The Holocaust Memorial)

Holokost Anıtı (The Holocaust Memorial)

Katledilen Avrupa ahudileri için 2005 yılında tamamlanan bu anıt, katledilen 6 milyon insana atfedildi.

Bauhaus Archive / Museum of Design

Bauhaus Archive / Museum of Design
BAUHAUS ARCHIV, Museum für Gestaltung

Mimariye, özellikle de Bauhaus akımına ilgi duyuyorsanız, uğramadan geçmeyin.

Adres: Klingelhoeferstr. 14, 10785 Berlin,

Reederei Spreetours

Reederei Spreetours
Reederei Spreetours

Yürümekten yorulduğunuzda ya da sıkıldığınızda, Spree nehri üzerinde kısa bir cruise’a çıkın.

Adres: Geinsheimer Weg 37, 12559 Berlin


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.