İçindekiler

Bodrum’da bulunan en özel tatil bölgelerinden olan Göltürkbükü bölgesi tatilcilerin yaz ayların da ilgisini çeken ve ziyaret edilen bir bölgesi olarak bilinmektedir. Doğal anlamda zengin olması ve yaz ayların da ki oldukça ideal hava şartları ile birlikte en gözde bölgelerden olan ve Bodrum tatili için ideal yerlerden Göltürkbükü’ nü siz de tatiliniz de rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Bodrum’ un Gündoğan beldesine bağlı olarak bilinen bir köyü olan Göltürkbükü iki köyün ortak adı olarak bilinir. Bölgede ki daha önceden bilinen Gölköy ve Türkbükü köylerinin birleşmesi ile bu tatil bölgesi ortaya çıkmıştır. Eskiden bu yana tarihi anlam da da birçok medeniyetin ve kavmin yerleşim yeri olan Göltürkbükü ilk olarak Karyalılar, Rumlar olarak birçok kavme ev sahipliği yapmıştır.

Bodrum – Göltürkbükü Tatil Köyü

Denizi ve kumsalı ile birlikte Bodrum’ a bağlı sessiz ve sakin bölgelerden birisi de Göltürkbükü olarak bilinmektedir. Eğlence mekanları ile de sosyal anlam da oldukça zengin bir bölgedir. Yaz tatili boyunca tertemiz denizine girmeniz ve tatilinizi keyifli şekilde gerçekleştirmeniz oldukça mümkündür.

Bodrum merkeze yakın olması ile de oldukça fazla avantajlara sahip olan Göltürkbükü merkezi bir bölge özelliğindedir. Deniz ve tertemiz doğası ile birlikte tatilinizin en saf ve doğal halini size de sağlayabilir. Burada gezilip görülmesi gereken birçok bölgede olması ziyaretçilerine zengin fırsatlar sunmaktadır. Bölgede bulunan bazı tarihi ve doğal güzellikler şu şekilde listelenebilir.

Madnasa antik kenti

Madnasa antik kenti

Leleg kentin de olduğu bilinen Madnasa antik kenti tatilciler için belirli özeliklerini ve avantajlarını sağlayabilmektedir. Kentin nadir doğal ve tarihi füzeliklerinden olan bu antik yapı tatil planları yapanlar için idealdir. Kolay şekilde burada ki tatiliniz de antik kentine ulaşabilir ve gezebilirsiniz.

Kunt model ve minyatür müzesi

Göltürkbükü yakınların da ki bu tarihi müze gezilip görülmesi gereken bölgelerdendir. Keyifli bir gezi planı için ideal bir müze olarak önerilebileceğimiz Kunt model minyatür müzesi farklı yapıların bulunması ile ilgi çekebilecektir. Bu müzede genellikle gemi modelleri, askeri ve sivil araçlar, deniz temalı antikalar sergilenmektedir. Genellikle de Osmanlı’ ya ait olan bu tür antikalar ziyaretçilerine açık olarak sergilenmektedir. Buraya bölgeden kalkan bazı araçları kullanarak rahatlıkla gidebilirsiniz.

Bodrum kalesi

Bodrum’da bulunan bu kale birçok beldeden gelen ziyaretçilerine açıktır.Göltürkbükü tatiliniz de Bodrum merkezde ki bu tarihi yapıya giderek rahatlıkla burada ki keşfinizi gerçekleştirebilirsiniz. Özellikle de yapısal olarak oldukça etkileyici bir unsur sağlayan gezilesi yerlerdendir.

Göltürkbüküne nasıl gidilir, nerede, yol haritası

Bodrum’ a geldikten sonra bölgeye Bodrum’ dan kalkan çeşitli taşıtları kullanabilirsiniz. Özel araçlarınızla da Bodrum çıkışında göreceğiniz Torba sapağından döndükten sonra Göltürkbükü tabelasından dönmeniz olacaktır. Göltürkbükü Bodrum’ dan itibarem net olarak yaklaşık 22 km’ lik bir mesafededir. Yaklaşık 30 dakikada buraya ulaşabilirsiniz.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir