Bozukkale eski adı ile de bilindiği gibi Loryma olarak bilinen bir tatil cennetidir.  Burası genellikle de günümüz de tatilciler tarafından mavi turlar için tercih görebilmektedir. Bölge oldukça sessiz ve sakin olması nedeni ile yat tatili için oldukça uygun özellikler göstermektedir.

Loryma Tarihçesi

Geçmişten bu yana kadar uzanan Bozukkale tarihin de birçok bilinmesi gereken de vardır. Burası birçok savaş dönemine şahitlik etmiştir. M.Ö 395 yıllarında Atinalılar burada gemilerini toplayarak savaş hazırlığı yapmıştır. Ayrıca M.Ö yine 305 yılında da Demetrius ‘ de Rodos’ a karşı düzenlediği seferlerde gemileri buraya sürmüştür. Ayrıca bölge de bilinen Rodoslular tarafından inşa edilen Loryma kalesi de günümüz de bölgenin en önemli mirasları arasında gösterilebilmektedir. Buraya günümüz de de Bozukkale demelerinin sebebi bölge de ki kalenin tamamlanmamış eksik olmasından dolayıdır.

Bölge de ki Kıran gölü de doğal zenginlik olarak Bozukkale’ ye özellik katmaktadır. Bu göl fazla kullanılmamasına karşın çevresin de ki ağaçlar ve yeşillikler ile birlikte bölgenin en özel doğal güzellikleri arasındadır.

Marmaris tatil bölgelerinden olan Bozukkale koyu özellikle de yat tatili için ideal bir seçenek olabilir. Bölge de ki restoran çeşitliliklerinde bölgeye has olan tatları balık ürünlerini gidişiniz de tadabilirsiniz. Burası hem doğal ortamı hem de tarihi kalıntıları ile gezilebilecek bir yaz tatili bölgesidir.

Bozukkale’ de nerde kalınır

Marmaris Bozukkale tatil seçenekleriniz arasında yer alabilecek özelliklere sahip bir bölgedir. Burada tatilinizi geçirmek için konaklama hizmetlerini de iyice araştırmanız gerekir. Aşağıda bölge de ki otel, pansiyon, butik otel çeşitlerini fiyatları ile birlikte inceleyerek tercihlerinizi bir anlamda gerçekleştirebilirsiniz.

Bozukkale’ ye nasıl gidilir, ulaşım

Bozukkale limanına ve Loryma kasabasına gitmek biraz zor olsa da buraya gidiş için karadan Söğüt-Taşlıca köyü’ ne kadar gidip buradan da Serçe limanı’ ndan itibaren yürüyerek ulaşımınızı bölgeye sağlamanız gerekebilir.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir