Güney Afrika vizesiz gidebileceğiniz bir yiyecek cenneti. Cape Town’da genel olarak turist kazıklamaya çalışan çok mekan yok, bu da genellikle yerel halka yemek yiyeceğiniz anlamına geliyor.

Cape Town yazın aşırı sıcak ve kurak. Bu yüzden kendinizi şiddetli Afrika güneşinden korumak için güneş koruyucu kullanmayı ve bol bol su içmeyi unutmayın.

Kış mevsimi yağışlıdır, ama hava en düşük 15-16 derece civarında.

Toplu taşıma seçenekleri Cape Town’da sınırlı, ancak şehir çok küçük. En turistik yerlere kolayca yürüyebilir ve sadece gerektiğinde taksileri kullanabilirsiniz. Ya da araba kiralayabilirsiniz.

Kişisel eşyalarınız konusunda dikkatli olun. Fotoğraf çekmediğinizde kameranızı çantanızın içinde tutun.
Güney Afrikalılar oldukça dost canlısı ve her zaman ziyaretçilere yardım etmek için istekli. Herkes İngilizce biliyor.

Cape Town’da Gezilecek Yerler

Table Mountain

Table Mountain
Table Mountain

Yeni Doğa 7 Harikası’ndan biri, nefes kesici manzaralara sahip. Dağa çıkmak için Teleferik kullanabilirsiniz.  Teleferik biletlerini Online olarak rezerve edebilirsiniz. teleferik seferleri Sabah yedi buçukta başlar. yanınızda su aldığınızdan Emin olunuz. Ayrıca yaz aylarında sıcaktan kaçınmak için ziyaretimize erken başlarsanız iyi olur.

Cape Point Nature Reserve

Cape Point Nature Reserve
Cape Point Nature Reserve

Burası bir dünya miras alanı. şey en güzel turistik yerlerinden biri. bu ya da durum otobüsleri ile gelebilirsiniz. mükemmel manzaralara şahit olacaksın. buraya Eğer yazın gelirseniz mutlaka plajları Ben gelgit havuzlarını ziyaret edin. Eğer şanslıysanız buraya gelirken Denizli yunusları ya da ağaçların arasında babunları görebilirsiniz.

Boulders Beach

Boulders Beach
Boulders Beach

Şehre gerçekten çok yakın Ve binlerce Afrika pengueninin evi.  ama sakın penguenlere dokunmayın. bu penguenlerin nesli tükenme tehlikesi altında ve bazen saldırgan olabiliyorlar. Bu şehir plajlarından daha sakin ve biraz daha sıcak olan suda saatlerce yüzebilirsiniz. Buradaki bazı restoranlar şehirdekilerden daha ucuz. Cape Point’ten Dönüş yolunda Burası da güzel bir durak olabilir.

Kirstenbosch National Botanical Garden

Kirstenbosch National Botanical Garden
Kirstenbosch National Botanical Garden

Burayı sadece enfes Dağ manzarası için değil aynı zamanda bazı gizli akıntıları ve çeşmeleri keşfetmek ve de sayısız yerli Flora çeşidini görmek için de ziyaret edebilirsiniz.

Clarke’s Bar and Dining Room

Clarke’s Bar and Dining Room
Clarke’s Bar and Dining Room

Güne başlamak için harika bir yer. Uygun fiyatı ve lezzetiyle kahvaltınızı burada yapın ve yerel kahveleri tadın.

Long Street

Long Street
Long Street

Alışveriş yapmak ve bir şeyler içmek için bu caddeye uğrayabilirsiniz.  Afrika kadın pazarına gidin. alt katta çok uygun fiyata takılar ve deri ürünleri bulacaksın.

Woodstock

Woodstock
Woodstock

Tasarımcılar ve reklam ajansları ile popüler olan bölge, muhteşem sokak sanatı ve grafitilere ev sahipliği yapar. Cape Town alt kültürünü gözlemlemek isterseniz burayı mutlaka ziyaret edin.

Yerel tasarımcı kıyafetleri, ayakkabılar, sanat ve el çantaları için alışveriş yapabileceğiniz Woodstock Exchange’de biraz zaman geçirin. Buraya gelmişken yerel kahveleri de mutlaka deneyin.

Company’s Gardens

Company’s Gardens
Company’s Gardens

Company’s Gardens’ın içinde ve çevresinde çok sayıda ilginç müze ve kültürel mekan bulunmaktadır. Iziko South African Museum and Planetarium oldukça ilginç ve iyi bir başlangıç noktası. Diğer ilgi çekici noktalar: Houses of Parliament, St. George’s Cathedral, the National Library of South Africa, the South African National Gallery, the Great Synagogue ve Holocaust Centre.

Iziko Bo Kaap Museum

Iziko Bo Kaap Museum
Iziko Bo Kaap Museum

Bo-Kaap (High Cape), sokaklarını çevreleyen renkli evleri ile ünlü bir yer. Kırmızı, mavi, turuncu, yeşil evler, tüm kölelerin evlerini aynı renge boyamaya zorlandığı döneme uzanan kültürel bir öneme sahiptir. Kesinlikle kızartılmış hamur ve şurup yapılmış bir “koeksister” denemeden ayrılmayın.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.