İçindekiler

Ailecek güzel bir tatil yapmaya karar verenler için ailede çocuk varsa tatil yeri seçimi daha önemli hale gelir. Hatta en uygun tatil rotasını seçmek kolay olmayacaktır.

Çocuğu olan aileler tatil yeri seçerken deniz suyu sıcaklığı, denizin derinliği, dalgası, kumu gibi kriterlere dikkat ederek aynı zamanda çocuklarıyla birlikte katılabilecekleri etkinlikleri olan bir yer seçmeliler. Türkiye’de Ege ve Akdeniz sahilleri çocuklu aileler için ideal tatil yerleri arasında yer alıyor.

Belek – Antalya

Belek - Antalya

Çocuğunuzla tatil yaparken aklınızdaki en önemli soru, denizin ve kumsalın temizliği, güvenilirliği ile igiliyse Belek’in mavi bayraklı plajları bütün soru işaretlerinizi giderecektir. Belek; çocuklar için faaliyet gösteren oyun kulüpleri, bölgedeki hayvanat bahçesi, herşey dahil konseptindeki otelleri ile tüm ailelere birlikte ve eğlenceli bir tatil vaadediyor.

Çeşme – Ilıca Plajı – İzmir 

Çeşme - Ilıca Plajı - İzmir 

İncecik kumu ve sığ olmayan deniziyle çocuklarınız için güvenli tatil yerlerinden biri de Çeşme Ilıca Plajı. Kumsala çok yakın yerlerden çıkan kaynak suları sayesinde suyu ılık olan plaj olma özelliği taşır. Bölgede yer alan ekonomik pansiyonları konaklama için tercih edebilirsiniz.

Bodrum – Akyarlar – Muğla 

Bodrum - Akyarlar - Muğla

Bodrum’un gürültülü, hareketli ve yoğun sahillerinin aksine Akyarlar sakinliği ile çocuklu ailelere uygun bir tatil yeri. Bölge rüzgarlı olmasına rağmen denizin bu rüzgardan etkilenmemesi ve yaklaşık 40 metrelik mesafede bile diz boyunu geçmeyen sularıyla çocuklarınız için güvenli bir tatil yeri olacaktır.

Bozcaada – Çanakkale

Bozcaada - Çanakkale
Bozcaada – Çanakkale

Çocuklarınızla birlikte balık tutmak, voleybol ve futbol oynamak, uçurtma uçurmak ya da bol bol piknik yapmak istiyorsanız eşsiz doğasıyla Bozcaada güzel anlar vaadediyor.

Fethiye – Muğla

Fethiye – Muğla

Fethiye çok fazla keşfedilecek yeri olduğu için ebeveynlerin, aqua parklarıyla da çocukların unutamayacağı tatil yerlerinden. Ekonomik fiyatlardaki tekne turları ile Ege Adalarını ve çevredeki koyları gezebilirsiniz. Ekonomik ve doğayla iç içe bir tatil için çadır kamplarını tercih edebilirsiniz. Kamplı bir tatil çocuğunuza konfor sunmasa da Fethiye’nin turkuaz mavisi sularında doğayla iç içe unutamayacağı bir tatil yapmasını sağlayacaktır.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir