Datça Kargı Koyu, Datça’nın eşsiz cennet koylarından bir tanesi ve tabii ki Datça’da görülecek en güzel koylarından bir tanesi. Şehre yakın olmasından belki de yaz-kış müdavimi çok fazla Kargı Koyu’nun. Buna rağmen, bakirliğini ve temizliğini korumuş.

Teknelerin bakım için de yanaştığı ve denize açıldığı koy olarak da biliniyor. Kargı’ya gelmeden hemen tekneleri görebilir burada kaptanlarla sohbet edebilirsiniz. İnanın çok keyifli her biri deniz gibi engin insanlar.

Datça merkeze sadece 2,5 km. uzaklıkta bulunan Kargı’da herhangi bir yerleşim yeri yok. Zaten o yüzden bakir kalmış koylarından bir tanesi. Etrafı dağlarla çevrili olduğundan suyunun ılık olduğu söylenmişti bana ancak Nisan ayında pekte ılık olduğunu söyleyemem.

Datça Kargı Koyu’nda yeme-içme ihtiyacı için kurulmuş çok güzel bir kafe ve soyunma kabinleri bulunuyor. Koyun çevresinde bulunan okaliptus ağaçları da ayrı bir özellik katmış buraya..

Datça koyları ve tüm sahillerinde inanılmaz bir temizlik ve suyun berraklığını burada da görebilirsiniz. Ve buradaki denizi gördüğünüzde emin olun her gittiğiniz yeri burayla kıyaslayacaksınız.

Datça Kargı Koyu Ulaşım :

Datça Merkez ile arası 2,5 km. olan Kargı’ya şehir merkezinden yürüyerek gelinebildiği gibi Datça merkez’den kalkan dolmuşlar ile ulaşabilirsiniz.

 


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir