İçindekiler

Değirmen Boğazı Tabiat Parkı sizlere aileniz veya arkadaşlarınızla muhteşem bir gün geçirebileceğiniz, doğanın içesinde sessiz ve huzurlu bir ortam sunuyor.

Değirmen Boğazı Tabiat Parkı Hakkında

Balıkesir – Bursa karayolunun onuncu kilometresinde bulunan Değirmen Boğazı , 250 hektarlık bir alan üzeride bulunmaktadır.

Servi, Çam, söğüt benzeri yaklaşık çeşit ağaç türünü görebileceğiniz piknik alanında kır gazinosu, çocuk oyun alanı, basketbol sahası, kaffeler bulunmakta.

Değirmen Boğazı Tabiat Parkı Gezilecek yerler

Necati Sezgin Piknik Alanı

Sakin ve huzurlu bir ortamda piknik yapabileceğiniz Necati Sezgin Piknik Alanı, kırk beş hektarlık bir alan üzerine kuruludur.
Kafeterya, lokanta, piknik yapmanızı sağlayacak ekipmanların bulunduğu piknik alanında kızıl çam ağaçlarının sağladığı muhteşem atmosferde güzel bir hafta sonu geçirebilirsiniz.

Çamlık Tepesi

Şehre hakim bir noktada bulunan Çamlık tepesi, muhteşem şehir manzarasını seyretmenin yanı sıra harika bir piknik alanıdır.

Çam ormanları ile kaplı tepeden özellikle gece şehir manzarası görülmeye değer. Restoran, halı saha gibi hizmetlerden yararlanabileceğiniz tesisler mevcut.

Atatürk Parkı

Şehir merkezinde bulunan ve içerisinde iki büyük yüzme havuzunu barındıran Atatürk Parkı, Kuvâ-yi Milliye Etkinlikleri ile Altıeylül Milli Fuarı’nın düzenlendiği yerdir.

6 Eylül 1965’de tamamlanan Atatürk anıtı da Atatürk parkı içerisinde bulunmaktadır. Park içerisinde çocuk oyun alanları, restoranlar bulunmakta.

Saat kulesi

1829 yılında Giritli Mehmet Paşa tarafından İstanbul’da bulunan Galata Kulesi’nin bir benzeri olarak yaptırılan Saat kulesi, Belediye parkı içerisinde bulunuyor.

1897 yılında meydana gelen bir depremde büyük oranda zarar gören Saat Kulesi, 1901 yılında bugünkü haliyle yeniden yapılmıştır.

Şadırvan, Değirmen Boğazı Tabiat Parkı

Saat Kulesinin hemen yanında bulunan Şadırvan, kesin bir bilgi olmasa da 1908 yılında Ömer Alibey tarafından yapıldığı zannedilmektedir.

Pembe renkli bir granitten yapılan Şadırvan’ın 7 adet sütunu bulunmakta. Bu 7 sütunun üzerinde ise soğana benzeyen bir kubbe bulunuyor.

Değirmen Boğazı Tabiat Parkı Öneriler ve Sorulan Sorular

Kıyafet seçimi nasıl olmalı?

Kendini rahat hissettiğin hersey fakat uzun doğa yürüyüşlerine katılacaksınız daha yürüyüşe uygun kıyafetler tercih edebilirsiniz

Ayakkabı seçimi nasıl olmalı?

Eğer, doğa yürüyüşüne katılmayacaksanız neyle rahat ediyorsanız, onu giyebilirsiniz. Eğer doğa yürüyüşü yapacaksanız, topuk bölgesini kaplayan, kolay kaymayan ayakkabı tercih edin.

Çocuklu aileler için uygun ?

Bunun cevabı EVET. Zorlu alanlarda yürümediğiniz sürece çocuğunuz sizinle gelebilir, piknik alanında zaten çocuk için bir sorun yok.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir