İçindekiler

Dubai, dünyanın en muhteşem şehirlerinden biri. Görülmesi gereken birçok yer ve yapılacak birçok aktivite var. Şehirde her zaman gösteriler, konserler ve etkinlikler var.

Dubai’de otelde kaldığınız her gece için kişi başı 20 AED tutarında turizm vergisi vermeniz gerekir. Buna hazırlıklı olarak gidin.

Yaz aylarında havalar gerçekten sıcak ve nemli, bu yüzden Dubai’yi ziyaret etmek için en iyi zaman Ekim ile Nisan arasındadır. BAE Müslüman bir ülke, alışveriş merkezleri ve diğer halka açık mekanlarında çok açık olmayan kıyafetler giymeniz beklenir.

Burj Khalifa

Burj Khalifa
Burj Khalifa

Dünyanın en yüksek binası, Dubai’de görülmesi gereken bir numaralı yer. Burj’a bakmak büyüleyici ve yukarıdan görülen manzaralar daha da inanılmaz. Gözlem güvertesinden şehrin manzarasını seyredebileceğiniz 148. kata çıkmanız için turlar düzenlenmektedir. Turun sırasında, binanın inşaat sürecini ve nasıl tamamlandığını öğrenebilirsiniz. Biletlerinizi önceden online olarak satın almak daha ucuza gelir. Gün doğumu ve gün batımı sırasında gerçekleşen turların bileti çok hızlı tükenir, bu yüzden önceden rezervasyon yaptığınızdan emin olun.

Dubai Mall

Dubai Mall
Dubai Mall

Dubai Alışveriş Merkezi Burj Khalifa’nın hemen yanında yer alır ve burası dünyanın en büyük alışveriş merkezlerinden biridir. Burada gezebileceğinizden daha fazla sayıda mağaza ve marka bulunur. Alışveriş merkezi ayrıca buz pateni, sinema, akvaryum ve çocuk oyun alanları ev sahipliği yapar.

Dubai Aquarium & Underwater Zoo

Dubai Aquarium & Underwater Zoo
Dubai Aquarium & Underwater Zoo
Akvaryum Dubai Mall’da yer almaktadır. Çok sayıda hayvan türü görebilirsiniz. Ek bir ücret karşılığında akvaryumun içindeki bir cam tekneye binebilirsiniz.

Souk Al Bahar

Souk Al Bahar
Souk Al Bahar
Dubai Mall’un karşısında, köprüyle geçebileceğiniz güzel bir çarşı. İçerideki mimari tarz oryantal. Burada hediyelik eşya, kilim, paşmina ve parfüm satan küçük dükkanlar vardır. Dükkanlardaki fiyatlar biraz pahalı ama yine de fiyatlar için pazarlık yapabilirsiniz. Ayrıca öğle veya akşam yemeği için çeşme manzaralı restoranlar ve kafeler bulunmaktadır.

Dubai Fountains

Dubai Fountains
Dubai Fountains

Dubai Fountains, Dubai alışveriş merkezinin hemen yanında. Bu çeşmelerde müzik eşliğinde fıskiyelerden su şovları yapılıyor. Şovlar saat 18’de başlıyor ve her yarım saatte bir saat 11’e kadar devam ediyor.

Al Hamidieh (Restoran)

Al Hamidieh (Restoran)
Al Hamidieh (Restoran)

Orta Doğu mutfağını deneyimlemek için güzel servisi ve atmosferiyle güzel bir seçenek. Dubai Mall’a yürüme mesafesinde. Nargile içilen bir bölümü de var.

Adres: Sheikh Mohammed Bin Rashid Boulevard

Dubai Miracle Garden

Dubai Miracle Garden
Dubai Miracle Garden
Mutlaka görmelisiniz. Bahçede güzel bir yürüyüş yapabilir ve çok sayıda fotoğraf çekebilirsiniz. Çiçek tasarımları gerçekten şaşırtıcı, Burj Khalifa şeklinde bile bir tane var. Bilet fiyatları kişi başı 30 AED’dir. Özellikle hafta sonları çok kalabalıktan kaçınmak için sabah erken saatlerde (sabah 9’da açılır) gitmeyi deneyin. Tüm yıl boyunca açık değil, gitmeden önce sitelerini kontrol edin.

Dubai Desert Safari Tours

Dubai Desert Safari Tours
Dubai Desert Safari Tours
Çöl safarisine çıkmak Dubai’yi ziyaret eden herkes için eşsiz bir deneyim. Akşam turları sırasında, gökyüzünün açık olması durumunda, gün batımının eşsiz manzarasını izleyebilirsiniz. Tur genellikle deve gezintilerinin yapıldığı bir kamp alanına gitmeyi, geleneksel kıyafetleri denemeyi, akşam yemeğini içerir.

The Beach Center

The Beach Center
The Beach Center
Dubai’de oturup dinlenip güneşin ve suyun keyfini çıkarabileceğiniz halka açık plajlar var. Gününüzü burada bir şeyler yiyip gezerek geçirebilirsiniz. Deniz mahsulleri için Apron and Hammers’ta, Yunan mutfağı için Eat Greek’te ve global lezzetler için Big Chef’te yiyebilirsiniz.

Burj Al Arab

Burj Al Arab
Burj Al Arab

 7 yıldızlı Burj Al Arab oteli yapay bir ada üzerine konumlanıyor. Burada kalmasanız bile Skybar’a bir rezervasyon yaptırıp manzaranın tadını çıkarın.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir