İçindekiler

Tren ile seyahat huzurlu ve dinlendirici olmayabilir. Hızlı değildir ve ses vardır fakat, geleneksel ve zevklidir. Bu listede dünyanın en meşhur tren seyahatlerini sizin için derledik. İşte, en güzel tren seyahatleri ;

California Zephyr Chicago

Chicago

Amerika Birleşik Devletlerinin en uzun tren hattı olan California’dan başlayan bu gezide, Nevada, Colorado Nehri ve Rocky dağları destansı bir şekilde trenin güzergahındadır. Sadece 2013 yılında bu hat, 376 bin yolcu taşıdı. Amerika’nın doğal güzelliklerini keşfetmek için harika bir seyahattir.

Vancouver ve The Rocky Mountaine

Kanada

Batı Kanada’da yükselen Rocky Dağlarını seyretmenin en güzel yolu bu hatta çalışan tren ile seyahat etmektir. Bu tarihsel rota, Kanada Pasifik Demiryolunun tamamlanması ile daha da yoğun ilgiye maruz kalmaktadır. Ayrıca tren hattında olan Goldleaf Hizmet Ödüllü şefler ile yemekler muhteşemdir.

Glacier Express St. Moritz

İsviçre

Glacier Express, İsviçre üzerinde seyahat eder. St. Moritz’den kalkarak Davos veya Zermatt’a yedi saatlik bir yolculuk yaparak İsviçre Alplerinden geçer. Dünyanın en yavaş ekspres trenidir bu nedenle muhteşem manzaranın tadı çıkarılır. Tren yolculuğu boyunca, 91 tünel ve 291 köprü üstünden geçer.

Oslo’dan Bergen’e, Bergen yolculuğu

Bergen

Norveç içinde yol alan bu tren 500 kilometrelik yolculuğu ve nefes kesen manzarası ile meşhurdur. Norveç fiyortlarını gözlemlemek bu yolculukta mümkündür bu nedenle tursitik bir tren yolculuğu kabul edilir. Dünyanın en dik tren yolculuğu bu hattadır.

Sibirya, Vladivostok demir yolu

Sibirya

Bu tren yolu Rusya’nın görülebilecek en önemli tren hattıdır. Moskova’nın Asya hattı ve Avrupa hattı arasında en uzun demiryoludur. Moskova-Pekin veya Mançurya-Pekin arasında seçim yapılabilir. Yaklaşık 16-21 gün arasında süren bir tren yolculuğudur.

Venedik, Londra Orient Express

Venedik

Orient Ekspress, 1920-30 yılları arasında dünyanın en meşhur tren yolculuğudur. Şimdi bu yolculuk, İtalya’da başlayarak son durağı Londra olacak şekilde planlanıyor. Görkemli kabinlerde, her türlü ihtiyacınız karşılanarak yapılan bu yolculuk gerçekten Avrupa’nın en zengin ve ünlülerini ağırlar.

Maharaja Express

Maharaja Express

Maharaja Express, birinci sınıf konaklama ile hizmet veren bir tren yolculuğudur. Yeni Delhi ile başlar ve tekrar Yeni Delhi’ye döner. Agra, Jaipur hattını kullanır. Son derece lüks olan bu tren yolculuğunda iki 1. Sınıf restoran ve iki bar bulunmaktadır.

Cape Town, Salaam tren hattı

Cape Town

Avustralya’nın iç kesimlerini keşfeden bu tren yolculuğu, 3 gün sürer. Nitmiluk National Park içinden geçtiğinden manzaralara harikadır. Bunaltıcı sıcaktan kaçmanızı sağlayarak mükemmel gün batımları ve fotoğraflık manzaralar sunar.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir