Kuzey Kıbrıs’ın en çok ziyaretçi çeken yerlerinden birisi olan Girne tatilciler için en önemli yer olarak gösterebiliriz. Kıbrıs adasının deniz boyunca uzanan en çok ziyaretçi çeken yeri Girne oldukça zengin fırsatları ile her anlamda hizmet kalitesini en üst seviyede sunabilmektedir.

Tarihte birçok medeniyetleri yerleşim yeri olarak kullanılan bu belde Kıbrıs’ ın içerisinde bulundurduğu en önemli turistlik yerleri arasındadır. Kent tarihi ve oldukça otantik bir mimara ve yağıya sahiptir. Bu tür güzelliklere sahip olan bu kent gezip görülebilecek olan sınırlı mekanları arasındadır. Yaz tatiliniz de şimdi hemen Girne’ yi de tercih edebilirsiniz.

Bu bölgeye özgü olarak tatil hizmetlerinden memnun kalabileceksiniz. Farklı bir hava yaşamak için burası değerlendirilebilecek yerlerdendir. Tarihi bir yapısını şehrin içerisinde gezerken mimarı ile görebileceksiniz. Oldukça gelişmiş otelleri ile konaklama hizmetlerini sizlere üst düzey de verebilecek olan bu mekan tatilcilerin, seyahatcilerin listelerinde yer alması gerekmektedir.

Kıbrıs’ ın en güzel şehirlerinden olan Girne turizm kenti olması ile birlikte kolay bir ulaşım sağlanabilecek yerdir. Masmavi denizin burada tatilciler için önemli bir nimeti olarak gösterilebilir. Dağların eteği boyunca uzanan deniz muhteşem bir tabiata sahip olmaktadır. Burada 5 yıldızlı oteller de misafir olarak tatilinizin en güzel zamanlarını geçirebilirsiniz. Konforlu ve rahat bir tatil için Girne kesinlikle tercih edilebilecek olan yerlerdir.

Girne nerede, nasıl gidilir, ulaşım, yol haritası

Kıbrıs’ın beldesi olan Girne’ ye Ercan Havaalanına sonra da karayolu ile de ulaşımınızı devam ettirerek tatilinizi veya gezinizi sağlayabilirsiniz.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir