Ülkemizin metropol şehri olan İstanbul’ da birçok interaktif mekanların olduğu gibi en çok tercih edilen bir başka etkinlik merkezi olan akvaryum müzesi Dünya’ nın her bölgesinde ki balıkların ev sahipliğini yaptığı bu dev akvaryum İstanbul’ da ailelerin çocuklarını gezdirmesi için önemli bir mekan. İlk olarak 2003 yılında Florya’ da inşa edilen bu turizm açısından da oldukça güzel bir yer olan akvaryum 2011 yılında yapılan görkemli açılış ile birlikte açılmıştır.

Farklı temaların işlendiği bu akvaryumda muhteşem bir görsellik sizleri beklemektedir. Birçok mekanın canlandırılması ile oluşan bu akvaryuma giriş için oldukça cüzi miktarlarda para ödemeniz de gerekmektedir. Son olarak bu akvaryumda ki toplam canlı sayısı 16 bin olarak açıklandı. Sadece bir akvaryum olarak değil ziyaretinizde dinlenmek ve vakit geçirmek için mağaza, kafeterya, restaurant ve çeşitli temalara sahip müzelerde bulunmaktadır.

İstanbul Akvaryum Ziyaret Saatleri – Ücretleri

Buraya gelmek isteyenler hafta sonlarını ayrımaları durumunda oldukça kalabalık bir görüntüyle karşılaşabilir. Bu nedenle öleden sonra hafta içi her zaman değerlendirebilirsiniz. Giriş için ödeyeceğiniz ücret 45 TL olarak belirlenmektedir.

Her gün açık olan akvaryum Hafta içleri 10.00 ile 19.00 arası açıkken, hafta sonlarında ise 10.00 ile 20.00 saatleri arasında sizlere de hizmet verebilmektedir.

İstanbul Akvaryum Ulaşım

Florya’ da bulunana İstanbul akvaryumu ulaşımı için şehir içinde buraya sefer yapan otobüsleri rahatlıkla kullanabilirsiniz. Metrobüs ile Sefaköy, Florya, Cennet Mahallesi veya Bağlar Durağı üzerinden aktarmalı olarak ulaşabilirsiniz. Özel olarak araçlarınızı kullanarak da Bakırköy ve Ataköy güzergâhını kullanabilirsiniz.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir