İçindekiler

İstanbul’da şehrin kalabalığından biraz olsun kurtulabilmek adına, insanlar kendileri doğanın kalbine ya da denizin sıcaklığı plajlara atmak için yarışır duruma geldi. Özellikle doğayı gerçekten seven ve kamp yaparken mutluluktan havalara uçan kişiler için kamp yapmak olağanüstü bir hal aldı ve dört gözle beklenir hale geldi. Nitekim bu sebeple İstanbul kamp yerleri özellikle hafta sonlarında dolup taşarak insanların mutluluğu için ulaşılabilir bir hedef oldu.

İstanbul’dan kaçarak kamp yerleri bulup kamp yapmak isteyen kişiler önce internette bu yerleri aratıp sonrasında planlarını yaparak kendilerini doğanın kucağına bırakmak bir standart oldu. Bu yazımızda sizlere İstanbul ve çevresinde kamp yapabileceğiniz güzel yerleri listeledik.

İstanbul ve Çevresinde Kamp Yapabileceğiniz Yerler

İstanbul ve çevresinde kamp yapmaya elverişli ve doğanın içerisinde olan yerleri listeledik.

Sahilköy – Şile

Sahilköy – Şile
Sahilköy – Şile

İstanbul içerisinde yer alan ve ulaşımı kolay olan Sahilköy – Şile, 1 saatte ulaşılabilecek bir noktada. Burada birden fazla kamp yeri ve tesis seçeneği yer alırken aynı zamanda da deniz ve ormanın birleştiği noktalarda rahatlıkla kamp yapabilirsiniz.

Polonezköy

Polonezköy
Polonezköy

Tabiri caizse İstanbul’un göbeği diyebileceğimiz Polonezköy, çok güzel bir yer olsa da hafta sonları birçok kişinin uğrak noktası oluyor. Özellikle bahar ve yaz aylarında başta piknikçiler olmak üzere kampçılarında uğrak noktası durumunda.

Uçmakdere – Tekirdağ

Uçmakdere – Tekirdağ
Uçmakdere – Tekirdağ

Tekirdağ’a bağlı Şarköy ilçesinde yer alan Uçmakdere, kamp için ideal noktalardan biri. Yamaç paraşütü yapılabilen nadir yerlerden olan Uçmakdere, çadırınızı kurup deniz ve ormanın birleştiği bir noktada yer alıyor. İstanbul’dan yaklaşık 3 saatlik bir mesafede yer alan bu yer kampçılar ve denizi sevenler için ideal bir yer.

Ballıkayalar Tabiat Parkı

Ballıkayalar Tabiat Parkı
Ballıkayalar Tabiat Parkı

Çok güzel bir görüntüye sahip olan ve bir karpostalı andıran Ballıkayalar Tabiat Parkı, kampçıların uğrak noktalarından biri konumunda. Bölgede bulunan kanyonun yanı sıra tırmanış parkuru sayesinde de hem kamp yapabilir hem güzel aktiviteler gerçekleştirebilirsiniz.

İnönü Yaylası

İnönü Yaylası
İnönü Yaylası

İstanbul’a yaklaşık 120 kilometre mesafede yer alan İnönü Yaylası, Kocaeli’ne bağlı ve İzmit’e 40 kilometre mesafede. Bol ağaçlı, temiz su kaynaklı, mağaraların bulunduğu ve yaylanın ortasında kocaman bir kamp alanı. Yıl boyunca çeşitli dönemlerde kampçıların uğrak noktalarından biri İnönü Yaylası.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir