İçindekiler

Tatilini Dünya’nın en güzel ve en romantik ülkelerininden birisi olan İtalya’da geçirmek isteyenler için İtalya’ya nasıl gidilir?,İtalya’ya nasıl vize alınır ve İtalya’ya gitmenin yolları sorularını başkalarına soranlar için bu bilgileri paylaşmak istedik.

Türk insanlarının en çok gitmek istediği ülkelerden birisi olan İtalya hakkında sizleri aydınlatacak birkaç bilgi vermek ve bu şahane ülkeyi sizlere tanıtmak istiyoruz.Muhteşem sokakları,sarayları ve spagettileri ile bir çok turistin sürekli uğrak yerlerinden birisi olan İtalya’ya vize başvuruları aslında çok kolay işlemlerden geçmektedir.Burada dikkat etmeniz gereken olay İtalya vizesi alıp Avrupa turu yapmak isterseniz bazı sorunlar çıkabilir.

İtalya Vizesi için Hangi Evraklar Gereklidir

Bütün vize başvurularında bulunan işlemlerin sıkıcı bir şekilde yavaş ilerlemesi ve evrak olayları İtalya vize başvurusu işlemlerinde de aynıdır.İstenilen evraklar ise;

* Pasaport

* 2 adet biyometrik fotoğraf

*  Kalacak olduğunuz otel rezarvasyonlarınız ve uçak bileti rezarvasyonlarınız

*  Son 3 yıla ait maaş bordrosu belgeniz İtalya’ya başvuru işlerimde büyük kolaylık sağlamaktadır.

İtalya Başvuru Süresi Ne Kadardır?

İtalya’ya vize almak için istenilen evrakları hazırladıktan sonra başvuru dilekçesi doldurmanız gerekiyor.Aynı zamanda İtalyan konsolosluğundan da vize için randevu talep ediyorsunuz.Bulunduğunuz şehirdeki İadata ofisine giderek sıra almalısınız ve yaklaşık olarak 45 dakika sürecek olan evrak işlemlerinizi takip etmelisiniz.Evrak eksikliğiniz yok ise aynı gün içerisinde bile İtalya vizesi almanız mümkün.Aksi takdirde bu işlemler 10 güne kadar da uzayabiliyor.

İtalya’da Gezilecek En Güzel Yerler

LİMON AĞAÇLARI İLE ÜNLÜ SORRENTO

İtalya’nın en popüler ve en güzel bölgelerinden birisi olan Sorrento’ya gidecekseniz limon ağaçlarının eşsiz ve rahatlatıcı kokusunu hissedebilirsiniz. Amalfi kıyısındaki tüm kasabalara yaklaşık olarak yarım saat içerisinde ulaşabileceğiniz Sorrento’da ağaçların altında muhteşem yemekler yiyerek sevdiklerinizle muhteşem zamanlar geçirebilirsiniz.

KANALLAR KENTİ VENEDİK

Tatil için İtalya’ya gittiyseniz mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerlerden biriside VENEDİK’tir. Venedik denilince akıllara direk muhteşem kanallar ve tarihin en güzel görüntülerini bulabilirsiniz.Baştan çıkarıcı ve keşfedilmeyi bekleyen Venetik’in ziyaretçisi çok olmakla beraber,San Marco Kilisesi,Doge Sarayı ve Çan Kulesi gibi muhteşem tarihi yerleri ilgi çekmeye ve turistleri ağırlamakta çok başarılı gözüküyor.

MODANIN BAŞKENTİ MİLANO

Özellikle hanımların vazgeçilmezi olan alışverişi doyasıya yaşayacağınız, modanın ve otomotiv sanayinin en önemli ve güzide şehirlerinin birisi olan Milano’da insanlar gayet ciddi ve disiplinli gözüküyor.Ancak yapılması tam 500 yıl süren güvercinleri ile ünlü Duomo di Milano herkesin buluşma noktası olmaya devam ediyor.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir