İzmir Çeşme tatil mekanı

Yerli ve yabancı yıl boyunca ziyaretçi çekebilen Türkiye’ nin en önemli tatil mekanlarından olan Çeşme gelişmiş hizmetleri ile birlikte memnuniyet sağlamaktadır. Oldukça fazla turistin ilgisini çeken Çeşme tatil kenti doğal olarak muhteşem güzellikleri ziyaretçilerine vermesi ile bilinmektedir. Tatil için gerekli olan tüm isteklerinizi ideal şekilde burada tadabilirsiniz. Tatil planlarınız da ki ilk sıralarınıza Çeşme’ yi koyabilirsiniz.

Oldukça özel bir yapıya sahip olan Çeşme gereken gezilmesi gereken yerler ile birlikte gerekse de doğal tatil fırsatları ile birlikte ziyaretçilerini sürekli olarak memnuniyetini sağlayabilmektedir. Yunan adaları ile birlikte karşı karşıya olan bu bölge de ki muhteşem koyları siz de keşfedebilirsiniz. Özellikle de burada ki gece hayatının renkliliği yabancı turistlerin ilgisini çekebilmektedir. Yaz mevsimi boyunca tatiliniz süresince eğlenceli ve aktif bir hayat sürmek için ilk sıranız da Çeşme yer alabilir.

Burada ki tatil planlarınız da kendinize uzun bir zaman ayırmanız gerekebilir. Burada ki birçok yapılacak şeyi yaşayarak tatilinizi sonlandırmanızı öneririz. Çeşme’ de ki otel hizmetleri ile birlikte konaklama yönünden herhangi bir sorun yaşamazsınız. Çeşme merkez, alaçatı gibi bölgelerinin yanı sıra koylara ait olan otel hizmetlerini değerlendirmeniz sakin ve huzurlu tatil geçirmek isteyenler içinh oldukça idealdir.

Özellikle de turistlik bir bölge olması ile birlikte burada ki turizm hizmetleri de oldukça gelişme göstermiştir. Son yıllarda yaz aylarının en ideal yerleri olarak Çeşme gösterilebilmektedir. Haziran, Temmuz ve Ağustos ayların da ki tatiliniz için Çeşme sizin de tercihiniz olabilir. Burada ki tatiliniz için önceden otellere rezervasyonlarınızı yaptırmanız gerekmektedir. Oldukça fazla ilgi gören Çeşme tatiliniz için bir an önce rezervasyonlarınızı oluşturmalısınız.

Çeşme’ de gezilebilecek yerler, tarihi mekanlar

Doğal ortamı ile birlikte ideal bir tatil yeri olmasının yanı sıra ayrıca bir de tarihi anlamda zengin olan Çeşme gezilebilecek yerleri anlamın da da zengin bir yerdir. Popüler bir tatil mekanı olan Çeşme tarihi özellikleri ile birlikte de zengin bölgedir. Burada yer alan bazı antik kentler, tarihi dokular şu şekilde sıralanabilir.

Erythrai Antik Kenti

Ildırı beldesine bağlı olarak bilinen bu tarihi antik kent Çeşme’ nin en önemli figürleri arasında olarak gösterilebilmektedir. Antik çağı yansıtan bu mekan görülesi yerlerdendir.

Çeşme Kalesi

Osmanlılara ait bir mimari olan Çeşme kalesi tatiliniz sırasında gezerek keşfedebileceğiniz önemli noktalardan birisidir.

Çeşme koyları ve plajları

Çeşme bir tatil mekanı olması ile birlikte koyları ve plajları anlamın da da zenginlikleri bulunabilmektedir. Çeşme’ ye  ait olan birbirinden doğal ve  güzel plaj ve koylar şöyle sıralanabilir.  Çeşme Boyalık Koyu, Çeşme Dalyanköy Sakızlı Koy, Aya Yorgi Koyu, Çeşme Paşalimanı Plajı, Çeşme Pırlanta Plajı, Çark Plajı, Ilıca Plajları burada yer alan zenginliklerdendir.

Çeşme’ ye nasıl gidilir, nerede, ulaşım

Çeşme tatil mekanı İzmir merkeze yaklaşık olarak 86 km gibi bir mesafe uzaklığı bulunmaktadır. Araçlar ile birlikte buraya ulaşabilirsiniz. İzmir merkezden yaklaşık 1 saat gibi bir sürede bu bölgeye  giden araçları kullanabilirsiniz. Rahat şekilde İzmir merkeze ulaştıktan sonra buraya da gelebilirsiniz.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.