Kanada’ya Ne Zaman Gidilir ? Resmi Tatil ve Festivaller

Kanada, her ne kadar yüzölçümü olarak büyük bir ülke olsa da, ülke genelinde hava durumu çok fazla farklılıklar göstermez hatta Avrupa’nın sahip olduğu mevsimsel sıcaklıklara eşdeğer bir çizelgeye eğilimlidir. Aynı zamanda, çeşitli varyasyonlar gerçekleşse de, ülke genelinde büyük ölçüde benzer hava durumları ortaya çıkmaktadır. Kıyı bölgeleri, diğer yerlere nazaran daha ılıman ve dağlık alanlara göre daha fazla yağış alan yerlerdir. Yaz aylarında, popüler olan hava durumu, yine kıyı bölgelerinde sıcak ve nemli havalardır.

Kanada

Ülkemize göre hava sıcaklıkları, doğru orantılı olarak ilerlemektedir. Kış ayları Ekim ayından Mayıs’a kadar sürebilirken, yaz ayları ise yılın geriye kalan kısmında etkilidir. Kuzey bölgelere seyahat etmek istiyorsanız, karlı ve sisli günlerin sizi beklediğini unutmamalısınız. Alaska taraflarında kış ve yaz sezonu pek fazla farklılık göstermez. Yıl geneline hakim olan serin ve soğuk bir hava grafiği vardır. Amerika tarafına doğru bir seyehat planlıyorsanız, ve güneşin tadını çıkarmayı düşünüyorsanız, Haziran ve Eylül arası oldukça güzel bir zaman dilimi olacaktır. Aynı zamanda Ekim’den Mart’a kadar süren zamanda ise, güzel bir kış tatili geçirebilirsiniz.

Kanada

Kanada, yüzölçümünün büyük olmasından kaynaklı olarak, pek çok farklı bölgeye ayrılmıştır ve bu bölgelerde etkin olan farklı yönetimsel şekiller yer almaktadır. Doğal bir getirisi olarak bazı resmi tatiller, bölgeye ve yönetim şekline göre farklı tarihlere sahip olabilmektedir. Tüm Kanada’da geçerli olan sadece 3 farklı resmi tatil vardır. 1 Ocak günü kutlanan Yılbaşı, Eylül’ün ilk Pazartesi kutlanan İşçi ve Emek Bayramı ve 25 Aralık’ta kutlanan Noel Bayramı bu günlerdir ve tüm yurtta aynı tarihte geçerlidir. Geriye kalan resmi tatil ve bayramlar ise bölgeye göre tarihsel farklılık göstermektedir.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir