Budva şehri Karadağ’ın en popüler turistik şehirlerinden birisidir. Budva şehri kumlu plajlara, harika koylara, kayalıklara ve adalardan oluşan göz alıcı muhteşem bir tatil bölgesidir. Budva şehri Karadağ’ın Miami’si olarak adlandırılmaktadır. Budva şehrine yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte tatil sezonun da açılmaktadır.

Tatil sezonu boyunca dünyanın farklı noktalarından gelen binlerce turistle dolup taşan Budvan şehri sadece kumsallarıyla değil oldukça hareketli olan gece hayatıyla da oldukça sevilmektedir. Budva şehrine çoğunlukla Almanya, İngiltere ve Hollanda gibi Avrupa ülkelerin den turistler gelmektedir. Budva şehri tatile gelen turistlerin beklentilerini deniz, kum, güneş ve eğlenceli gece hayatıyla oldukça iyi bir şekilde karşılamaktadır. Budva şehri denizi, kumsalları ve eğlenceli gece hayatının yanı sıra kültürel zenginlikleriyle de oldukça beğenilmektedir.

Karadağ Budva Şehri 

Budva şehrin ön tarafında denizin ve harika kumsallar arka tarafında ise muhteşem bir dağ manzarası bulunmaktadır. Budva şehri 20 bin nüfusuyla oldukça küçük bir şehir olmasına rağmen hayat o kadar hızlı ve eğlenceli bir şekilde akmaktadır ki sıkılmaya vakit kalmamaktadır. Budva şehrinin eski bölgelerinden biri olan Budva Stari Grad bölgesi otantik yapısıyla oldukça hoş bir görüntüye sahiptir. Budva şehrinin Budva Stari Grad bölgesi etrafını çevreleyen yüksek duvarlar ve dar sokaklardan oluşmaktadır.

Şehrin Budva Stari Grad bölgesinin sokaklarında dolaşırken kendinizi ortaçağ döneminde dolaşıyor gibi hissedebilirsiniz. Budva şehri 17 den fazla plajları ile tatilin keyfini çıkarabileceğiniz oldukça güzel bir şehirdir. Budva şehrinde buluna plajların toplam uzunlukları yaklaşık olarak 21 km uzunluğa sahiptir. Budva şehrinin en popüler plajları ise Becici Plajı ve Yas plajıdır. Budva şehrinin güzle yanlarından biriside şehirde ki bütün plajlar oldukça temiz ve sakin olmasıdır. Eğer sizde doyasıya eğlenebileceğiniz ve keyifli bir şekilde tatil geçirme istiyorsanız, Budva şehri tamda dilediğiniz gibi bir tatil bölgesidir.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir