Kış aylarının vazgeçilmez sporlarından biri olan kayak, yüksek maliyetleri nedeniyle birçok kişinin denemeye dahi cesaret edemediği bir aktivite. Seçilecek destinasyondan pist durumuna, ulaşımdan konaklamaya kadar pek çok özellik kayak tatilinin maliyetini belirliyor. Popüler hale gelmiş olan destinasyonlar yüksek fiyatlarıyla dikkat çekiyor. Bu nedenle daha az popüler olan ama kaliteli pistleri ve tesis özellikleriyle ile dikkat çeken yakın ülkelere gitmek yurt içi kayak tatiline gitmekten daha hesaplı olabiliyor. Uludağ ve Kartalkaya yurtiçinde en pahalı alternatifler arasında yer alırken yeni gelişim gösteren Sarıkamış, Ilgaz ve Kartepe gibi destinasyonlar daha uygun fiyatlarıyla dikkat çekiyor.

Uygun fiyatlı kayak tatili yapmanın bir diğer püf noktası ise erken rezervasyon yaptırmak. Hem konaklama hem de uçak bileti için ekren rezervasyon kayak tatilini ucuza getirmenin en kestirme yollarından biri. Kayak tatilinin sezonu olarak bilinen aralık sonu, ocak ve şubat başı gibi tarihlerde ekonomik bir tatil yapmak daha zor iken kasım sonu, aralık başı, şubat sonu ve mart başı gibi tarihler daha uygun fiyatlı seçenekler bulabileceğiniz zaman dilimleri arasında yer alıyor.

İşte kayak tatili için tercih edebileceğiniz uygun fiyatlı destinasyonlar:

Popova Sapka – Makedonya

Popova Sapka - Makedonya
Popova Sapka – Makedonya

Ülkemize yakın bir destinasyonda bulunması nedeniyle son yıllarda sıkça tercih edilen Makedonya, uygun fiyatlı kayak merkezleri ile dikkat çekiyor. Erken rezervazyon yaptırarak Dinar Dağları üzerinde yer alan Popova Sapka’da harika bir kayak tatili yapmak mümkün. Beyazlarla örtülü olan kasaba çok fazla göz önünde olmak istemeyenler için de uygun bir destinasyon. Avrupa’nın ilk ve tek kar aracına sahip olan kayak merkezi olma özelliği ile bu destinasyon sizin el değmemiş bölgeleri keşfetmenizi sağlayacak.

Bansko – Bulgaristan

Bansko - Bulgaristan
Bansko – Bulgaristan

Yenilenmiş tesisleri ve iyi kar koşullarının yanında ülkemize yakınlığı ile de en sevilen kayak destinasyonlarının başında Bansko geliyor. Başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar pek çok pist alternatifinin yer aldığı kayak merkezinde gece hayatı da oldukça canlı.

Sarıkamış – Kars

Sarıkamış - Kars
Sarıkamış – Kars

Alp Dağları’na özgü kristal kar tanelerinin bulunduğu Sarıkamış, pistleri ve kar kalitesi açısından ülkemizdeki en iyi destinasyonlardan biri. Telesiyej hizmeti ve snowborad tutkunları için de uygun koşulların bulunduğu Sarıkamış, ekonomik fiyatlarıyla da kayak zevkini doyasıya yaşamak isteyenlere uygun bir alternatif olarak göze çarpıyor.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir