Kefken tatil beldesi İstanbul yakınlarından yer alan bir mekandır. Doğal ortamı ile birlikte tepeler arasında yer alan bu tatil mekanı deniz ile kumsalın en güzel birleşimini size de armağan edebilmektedir. Burası denizi ile birlikte tatil planları yapanların iyi bildikleri ve tercihte bulundukları yerlerden birisidir.

Kefken’ de bulunan birçok koy zenginliği ile birlikte tatilinizin en güzel anılarını yaşayabilirsiniz. Karadeniz’ e ait olan Kefken bu özelliği ile birlikte Karadeniz’ in tüm zenginliklerini tatilcilere de sağlayabilmektedir. Ziyaretçilerini her zaman memnun bırakabilecek olan Kefken tatil planlarınız arasında önemli bir yere sahiptir.

Kefken’e nasıl gidilir, ulaşım, yol haritası

Kefken’ e gidişi için iki ayrı yolu takip edebilirsiniz. Bunlardan ilki Şile Ağva güzergahı, diğeri de Kandıra güzergahı olarak gösterilebilir.

Kefken Tarihi

Kefken Adasının tarihi MÖ 3000 yılları dayanmaktadır. Bu adanya ilk yerleşen topluluk Sitler olduğu bilinmektedir. Roma kralı Sezar Pontus devletini yenilgiye uğratarak bölgeyi Bizans hakimiyetine sokmuştur. Daha sonra Orhan Bey döneminde Akçakoca Bey tarafından Osmanlı idaresine geçmiştir. Birinci Dünya Savaşında İngiliz işgali gören şehir 1921 Ağustos’ta düşman işgalinden kurtulmuştur.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir