Kelebekler Vadisi Kamp alanı,  etkileyici kamp alanlarından bir tanedir. Güzel Türkiye’mizde böyle güzel yerlerin kalması şaşırtıyor. Kelebekler vadisi kamp alanı arkasında doğa güzellikleri önünde tertemiz denizi olan mükemmel bir kamp yeri. Evlerden, insanlardan, gürültüden uzak bir yere gidip kafa dinlemek isterseniz hiç düşünmeden gidebileceğiniz kamp alanlarından bir tanesi.

Kelebekler vadisi kamp alanı ulaşım olarak Muğla Fethiye de bulunmaktadır ve ölüdeniz üzerinden motorlarla ulaşım sağlanmaktadır. Bilmeyenler şaşıracak ama bu muhteşem kamp alanı hala imara kapalı bir koy olarak kalabilmiş doğa güzelliğini koruyabilmiştir.

Kelebekler vadisi kamp alanında kamp yapmayı planlıyorsanız kendi şahsi çadırınızı yanınızda götürebilirsiniz ya da kamp alanının size sunduğu kamp çadırlarını tercih edebilirsiniz. Eğer ben biraz daha lükse kaçacağım diyorsanız kelebekler vadisi içerisinde bulunan bungalovlar tam size göre.

Kelebekler vadisi kamp alanının yürüyüş yolunda sizleri çok güzel doğa güzellikleri bekliyor olacak. İsminden de belli olduğu gibi üzerinde kaplan desenli çeşit çeşit kelebeklerle karşılaşacaksınız ve yürüyüş parkurunda doğa yürüyüşünüzü yaparken çok güzel şelaleler görebileceksiniz.

Kelebekler vadisi kamp alanının ulaşımı diğer kamp alanlarına göre daha zor olduğu için sizleri çok fazla bir kalabalık bekliyor olmayacak. Diğerlerine göre daha sakin bir yer olarak tam anlamıyla kafanızı dinleyeceksiniz ve doğa güzellikleri sayesinde kampın tadını tam olarak burada çıkarabileceksiniz.

Bütün aktivitelerin dışında çeşitli güzelliklere de sahip olan kelebekler vadisinde paraşüt atlayışları yapabilir, dalış ve yüzme eğitimleri alabilirsiniz. Hatta günün bazı saatleri içerisinde duş, wc, elektrik gibi hizmetler ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz.

Kamp bölümünde uygulanan konaklamalarda sabah 08.00 ila 10.00 arasında açık büfe kahvaltı servisi veriliyor. Akşam yemeğiyse 20.00-22.00 arasında alınabilir. Kamp kısmı şartlarına göre oldukça kalifiye yemeklerin çıktığı hizmetler, öğle saatlerinde de snack büfe şeklinde sunuluyor. Vadinin içerisinde bulunan tırmanış parkurlarında vakit geçirmek için profesyonel olmaya lüzum yok.Şelale tırmanışı ve Faralya Köyü tırmanışı sahip olunan iki tercih olarak ilgi çekiyor.

Kelebekler Vadisi Plajı ve Denizi

Berrak ve temiz tek denize bulunduran alanda deniz epey soğuk. Fakat tek kere girenin tek henüz çıkmak istemediği deniz suyu, classic tatil anlayışının dışında tabii tek hava yaratıyor. Derince fakat derince mümkün oldukça da şeffaf tek görünüme bulunduran deniz, kazanın en temiz koylarını bu alanda barındırıyor. Noktaya tatile giden fakat sığ tek deniz arayanlar için seçenek adres ise Ölüdeniz. Bölgede uygulanan günübirlik tekne turlarıyla Akdeniz’in görkemli billûr renkli sularında yüzme molaları verilir.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.