İstanbul’ da bir hafta sonunuzu tatil gibi yaşamak için tercih edebileceğiniz noktalardan olan Kilyos yaz aylarında İstanbullular için oldukça ideal bir kaçamak yereri arasında olarak gösterilebilir. Yoğun iş hayatınız nedeni ile İstanbul dışında bir tatil geçiremiyorsanız hafta sonlarınızı değerlendirebileceğiniz yerlerdendir. Kilyos gezi rehberimizi sizler için hazırladık.

Kilyos Nasıl Bir Yer

Karadeniz kıyısı olan Kilyos yaz tatili için İstanbul Sarıyer’ de konumlanan bir tatil bölgesidir.  Plajı ile birlikte İstanbul’ da bulunan diğer tatil plajlarından olan Kilyos ziyaretçilerini memnun bırakabilen bir temizlikte denize ve kumsala sahiptir.

Kilyos ayrıca tarihi anlamda da mazisi olan bölgedir. Eski çağlardan bu yana Roma, Bizans, Cenevizliler ve Osmanlı gibi birçok imparatorluğun izleri burada görülmüştür. Son olarak Cumhuriyet’ in ilanı ile birlikte günümüz de de olduğu gibi Sarıyer’ e bağlanarak bugün de tatil yeri olarak bilinen bir yer olmuştur.

Kilyos’ da sadece İstanbul için ziyaretçiler değil yurt içi veya dışı her yerden gelen ziyaretçiler burada tatilini geçirebilir. Kilyos tatil planları arasında yer alabilir özelliklere sahip bir tatil bölgesidir. İstanbul ile birlikte iç içe şekilde yaz ayı boyunca tatilinizi en güzel şekilde geçirebileceğiniz doğal bir mekandır.

Kilyos’ a nasıl gidilir, nerede, ulaşım

Kilyos
Kilyos

İstanbul’ da kolay şekilde ulaşabileceğiniz Kilyos Sarıyer’ e 11 km, Taksim’ e ise 32 km kadar bir mesafede yer almaktadır. Buraya toplu taşıtlar ile birlikte rahatlıkla gidebilirsiniz. Eğer burada il dışından gelecekler var ise de İstanbul Atatürk Havaalanından itibaren 50 km’ lik bir mesafeyi katedip ulaşabilirsiniz.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.