İçindekiler

Lviv gece hayatı, dünya genelinde en popüler ve en fazla ün yapmış gece yaşatısının olduğunu bir şehir. Gidebileceğiniz birçok şehirde, Lviv gece mekanları ve Lviv gece hayatı hakkında birçok övgü dolu söz duyabilirsiniz. Lviv’de gece hayatı rengarenk ve günün ilk ışıklarına kadar sürtmektedir. Lviv’de birçok eğlence mekanı alternatifi bulunmaktadır. Lviv, Ukrayna’nın en muhafazakar bölgelerinden bir tanesi fakat insanları oldukça eğlenmeyi seviyor.

Lviv gece hayatı fiyatlar konusunda konaklama ve yeme içmede olduğu gibi mekanlarda vereceğiniz parada oldukça uygun. Lviv gece hayatı fiyatları ise gideceğiniz mekanlara ve tüketecek olduğunuz ürünlere göre değişlik gösterebileceği gibi, Türkiye’de ortalama bir gece kulübünde 600-700 Türk Lirası arasında bir fiyata arasında eğlenebilirken Lviv’de Türkiye’ye oranla daha fazla içecek tüktebileceğniz gibi en fazla ödemeniz gereken fiyat 50-100 dolar arasında değişecektir. Lviv gece hayatı mekanları için Türklerin ilgisinin yüksek olduğundan dolayı birçok kulüp Türkleri tanımakta. Bu durumlarda da fahiş fiyatlar çıkarabilmekte.

Lviv, Ukraine
Lviv, Ukraine

Malevich Concert Arena & Night Club

Lviv’de en popüler kulüplerden birisi olan Malevich Concert Arena & Night Club, sadece Lviv’in değil aynı zamanda da Orta Avrupa’nın en büyük eğlence mekanlarından birisi. Aynı anda bin 400 kişiyi ağırlayan mekan, Lviv Opera Binasına oldukça yakın uzaklıkta. Konserler, festivaller ve spor müsabakaları düzenlenen br mekan. Modern ve şık bir görünüme sahip olan mekan, kısa bir süre önce hizmete başlamıştır. VIP salonları, lounge alanı ve üç adet bar yer almaktadır. Lviv’de enç yaştakilerin tercih ettiği mekanların başında gelmektedir. Hergün 21.00’da kapıları aralayan mekan da 06.00’a kadar eğlence devam etmekte.

Adres : Viacheslava Chornovola Ave, 2, L’viv, Lviv Oblast, Ukrayna, 79000

Telefon :+ 380 (50) 555 51 95

Metro Club

Metro Club, Lviv’in yaklaşık olarak bir kilometre dışında bulunuyor. Merkeze yürüme mesafesinde olan, iki büyük dans pisti ve konsept geceleri ile en popüler mekanlarından birisi. Gereksiz kalabalıktan ve aşırı Türk nüfusundan şikayetçi olanlar olsa bile Lviv’de gece geç saatlere kadar eğlenebileceğiniz en kalabalık gece kulübüdür. 21.00’da başlayan eğlence 06.00’a kadar devam ediyor.

Adres : Yevhena Petrushevycha Square, 3, L’viv, L’vivs’ka oblast, Ukrayna, 79000

Telefon : +380 (67) 670 42 43

Rafinad People Club

Rafinad People Club, diğer mekanlara oranla daha küçük olsada oldukça samimi bir mekan olma özelliği taşıyor. İç tasarımı diğer kulüplere göre daha özenli. Rafinad People Club, Lviv’in en kaliteli ve en iyi mekanlarından bir tanesidir. Bu mekan kulüpten ziyade birkaç farklı bölümden oluşuyor. Bunlar disko, lokanta ve striptiz kulüp. Lviv’in zengin kişilerinin ve gezginlerin daha fazla tercih etmiş olduğu bu mekanda Pop ve House tarzında müzikler çalınmaktadır. Bu mekan daha çok düzenlemiş olduğu farklı partiler ile ünlenmiştir. Özellikle gece kulübü ve striptiz bar konsepti ile hizmet vermesi diğer Lviv mekanlarından farkılaşmasına neden olmuştur. Rafinad People Club, Metro Club’a gitmeye üşenenler için biçilmiş bir kaftan olacaktır. Hergün 18.00’da kapıları aralayan mekan da 06.00’a kadar eğlence devam etmekte.

Adres : Rudanskoho Street, 1, L’viv, Lviv Oblast, Ukrayna, 79000

Telefon : +380 (66) 400 08 88

Kult

Ukrayna’da bulunan en iyi canlı müzik mekanlarından birisi olan Kult’ta ağırlıklı olarak caz ve müzikleri çalınıyor. Bazı kişiler adına da Lviv’de bulunan gerçek bir rock bar olarak da tanımlanıyor. Klut, kulüp havası hissettirmiyor olsa bile de arkadaşlarınız ile otururarak sohbet edebileceğiniz isterseniz de dans edebileceğiniz bir dans pistine sahip. 18.00’da kapılarını aralayan mekanda eğlence 06.00’a kadar devam ediyor.

Adres : Chaikovs’koho Street, 7, L’viv, L’vivs’ka oblast, Ukrayna, 79000

Telefon : +380 97 239 1414

Fashion Night Club

Fashion Night Club, Lviv merkezinde bulunan en şık kulüplerinden bir tanesi. Tarihi Rynok Meydanı’nda bulunan daha çok genç nüfusun tercih etmiş olduğu mekanlardan birisi. Diğer mekanlara göre biraz pahalı olan bu mekanda turistler ile tanışarak vakit geçirmek isteyen yerel halk bulunmaktadır. Saat gece 22.00’da kadar lokanta olarak hizmet veren mekanda 23.00’da eğlence başlmaktadır. Mekanda ayrıca karaoke bar ve nargile içebileceğiniz bir mekan bulunmaktadır. En popüler ve en prestijli gece kulübü olan Fashin Club’ta en popüler gün Cumartesidir.

Adres : Ivana Pidkovy Square, 1, L’viv, Lviv Oblast, Ukrayna, 79000

Telefon : +380 (67) 374 44 91

Zanzibar Club

Zanzibar, Lviv gece hayatının en hareketli geçmiş olduğu mekanlaran birisi. Disko türünde çalan müzik, tematik olarak düzenlenen partiler ve her gün eğlence farklı bir eğlence bulunuyor mekanda. Çok fazla geniş bir alan için yapılmamış olsa bile, etkinliklerin tadını çıkarmak isteyen kişiler adına illa bir yer bulunmakta. Lviv’de geceyi partide geçirmek isteyen kişilerin yeri bu renkli mekan olabilir. Mekanda R&B, House ve Electro tarzda müzik olmak üzere birden fazla müzik türünü dinlerken aynı zamanda da, Zanzibar’a özel olarak hazırlanmış atıştırmalık ve yemeklerin tadına bakabilir ya da arkadaşlarına bilardo oynayabilirsiniz.
Adres : Lypynskoho St, 36, L’viv, L’vivs’ka oblast, Ukrayna, 79000

Telefon : +380 322 445 403

Picasso Night Club

Picasso Night Club, eğer Lviv’de gece hayatını retro müzik ile geçirmek istiyorsanız en uygun mekan olacaktır. Mekanın isminden de anlaşılacağı üzere, ressam Picasso’dan esinlenmiş. Mekanın girişinde büyük bir Picasso fotoğrafı ile karışılaşıyor. Lviv’in yerli halkı tarafından daha çok tercih edilen mekan Lviv Merkezi’nden on dakikalık mesafade bulunuyor. Eski Liviv Sanat Akdemisi’nin binasında bulunan kulüp, 1997 senesinden beri hizmet veriyor. Sanatsever ve öğrencilerin tercih ettiği en popüler gece hayatı mekanlarından biris olan kulüp, salsa geceleri ile ünlenmiş. Gündüz saatlerindne bir şeyler yiyebilecek, birkaç yudum kahve içebileceğiniz mekan, 22:00 sularında Lviv gece hayatının en renkli geçen mekanlarından biri haline geliyor. Canlı müzik performansları, retro temalı partiler düzenleniyor. Perşembe, Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri 22:00’da başlayan eğlence sabahın ilk ışıklarına kadar devam ediyor. Pazartesi, Salı ve Çarşamba günleri ise 22:00’da başlayan eğlence gece 03.00’da sona eriyor.

Adres : Zelena St, 88, L’viv, Lviv Oblast, Ukrayna, 79000

Telefon : +380 (50) 430 58 02

Music Lab

Tarihi Roynok Meydanı’ndan yürüme uzaklığında bulunan Music Lab, modern dekorasyona sahip etkileyici barlardan bir tanesi. Fiyatların oldukça uygun olduğu bu barda Elektronik müzik ve Rock türünde müzikler çalınmakta. Hafta sonları disco olarak hizmet veren mekan, en yoğun Perşembe günleri olmakta.

Adres : Brativ Rohatyntsiv St, 27, L’viv, Lviv Oblast, Ukrayna, 79000

Telefon :+380 (32) 294 87 15

The Gas Station

Lviv’in en iyi gece kulüplerinden birisi olan The Gas Station’ı turistlerden daha çok yerel halk tercih etmektedir. Şehir merkezine 4,3 km mesafede bulunuyor. El yapımı alkollü ve alkolsüz içkilerin bulunduğu mekanda ayrıca yemekte yiyebilirsiniz.

Adres : Dzherelna vul. 20, Lviv 79007, Ukrayna

Telefon : +380 322 408 408

Arsenal Club

Eski bir kale içerisinde hizmet veren Arsenal Club, genel olarak Lviv’in elit ya da zengin sınıfının ziyaret ettiği bir gece kulübüdür. Fiyatlar diğer mekanlara göre biraz daha pahalı olduğundan dolayı turistler tarafından pek fazla tercih edilmemektedir.

Adres : Pidvalna St, 5, L’viv, L’vivs’ka oblast, Ukrayna, 79000

Telefon : +380 (67) 373 41 51

Fest Republic Club

Turistlerin daha fazla tercih etmiş olduğu Lviv gece kulübüdür. Türkler tarafından da sevilen kulüp en güzel gece kulübü olmaya aday. Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe günleri 11.00’da açılan mekan 18.00’a kadar hizmet veriyor. Cuma ve Cumartesi günü ise 15.00’da başlayan eğlence gece 03.00’a kadar devam ediyor. Pazar günleri ise kapalı.

Adres : Staroznesenska St., 24/26, Lviv 79000, Ukrayna

Telefon : +380 (67) 310 73 86

Lviv Gece Hayatı Rehberi ile size mekan önerileri ve mekanlar hakkında bilgi verdik. Lviv’de konaklama konusunda genel bilgilere ve otel tavsiyelerine Lviv’de Nerede Kalınır? isimli yazımızdan ulaşabilirsiniz.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir