İstanbul’ da tek bir noktada ülkemizin sahip olduğu bütün güzellikleri görebileceğiniz Miniatürk aileniz, dostlarınız ile birlikte gezebileceğiniz en güzel yerler arasında bulunmaktadır. Yerli yabancı sürekli olarak turist çeken bu mekan toplam 60.000 metrekarelik bir alanda 15.000 metrekarenin maket olarak hazırlanan bu eserlerden olduğu bu bölge oldukça keyifli bir alandır. Sizlere birçok alanı ile de ziyaretinizde sizlere rahatlık verecektir.

Dünya genelinde olarak en gelişmiş bir minyatür alan olmayı başaran İstanbul’ da ki miniatürk toplam olarak 22 aylık bir emeğin eseri olarak görülebilmektedir. Herkesin rahatlıkla gezerek güzelliklerimizi gerçeği gibi göreceği bu mekanda sizler de farkı görebilirsiniz.

Açık hava müzesi olarak sunulan bu bölge ziyaretçilerinin rahatlığı ve huzuru için 400 kişilik amfitiyatro gibi bir alanda sunulmuştur. Bu gezinizde hediyelik olarak alabileceğiniz birçok eşyanın satıldığı alanların bulunması da ayrı bir avantajdır.

Miniatürk’ e nasıl giderim

Sütlüce Mahallesi, İmrahor caddesi 34445 Sütlüce-Beyoğlu, İstanbul

Telefon: 0212-222-28-82

Miniatürk Nerede

Miniatürk
Miniatürk

Nasıl gidilir?: Miniatürk Parka ulaşabileceğiniz toplu taşıma araçları;

Taksim’den; 54 HT ( Hasköy / Taksim ) Belediye Otobüsü

Mecidiyeköy ve Şişli’den; 54 HŞ ( Hasköy / Şişli ) Belediye Otobüsü

Eminönü’nden; 47, 47 Ç, 47 E Belediye Otobüsleri

Topkapı’dan; 41 ST ( Seyrantepe / Topkapı ) Belediye Otobüsü

Ayrıca Seyrantepe / Topkapı minibüsleri

Metrobüs kullanacak müşterilerimiz Halıcıoğlu durağında indiklerinde 41 ST (Seyrantepe – Topkapı) İETT otobüs veya Topkapı Seyrantepe minibüsleri kullanarak Miniatürk’e ulaşım sağlanabilir.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir