Ege Denizi’nde bir inci gibi parlayan, mavinin her tonunu içinden barındıran, beyaz evleriyle Bodrum‘a adeta selam çakan Mykonos, Yunanistan’ın en gözde tatil yeri. Ayrıca Mykonos, hiç uyumayan ada olarak da biliniyor.

Mykonos için en uygun tatil zamanı yaz mevsimi. Deniz-kum-güneş üçlüsünden en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız Mykonos’a yaz mevsiminde gidin.

Mykonos yılın dört mevsimi rüzgarlı bir ada. Bu yüzden valizinize bir adet hırka koymayı unutmayın. Akşam gezmelerinde çok işinize yarayacak.

Mykonos Havaalanı adanın merkezine çok yakın. Eğer büyük bir valiziniz yoksa havaalanından merkeze yürüyebilirsiniz.

Çılgın bir tatili de, huzurlu bir seyahati de Mykonos’ta geçirmeniz mümkün. Paradise Beach, Super Paradise Beach, Nammos Beach, Elia Beach ve Orfos Beach adanın en ünlü plajları.

Mikonos
Mikonos

Mykonos‘un hiç uyumadığından bahsetmiştik. Adanın merkezinde bir otelde kalacaksınız biraz gürültüye hazırlıklı olmalısınız. Daha sakin bir yerde konaklamak istiyorsanız adanın güneyindeki Elia Beach çevresinde merkeze nispeten daha uygun fiyatlı ve sakin oteller yer almaktadır. Seçiminizi buradan yapabilirsiniz.
Adanın simgelerinden olan yer değirmenleri, turistlerin en çok ziyaret edip fotoğraf çektikleri yerlerin başında geliyor. Buraya çıkıp güneşin batışını mutlaka seyredin ve bol bol fotoğraf çekin.

Mykonos turistik bir ada olmasına karşın fiyatlar abartılı derecede pahalı değil. Hediyelik eşyalar, restoranlar ve ulaşım göz korkutmuyor.

Little Venice (Küçük Venedik) bölgesine gidip buradaki restoranlardan birinde akşam yemeği yiyin. Muhteşem manzara muhteşem Yunan mutfağıyla birleşince ortaya mükemmel bir kombinasyon çıkıyor. Uzo, frappe ve deniz ürünlerini tatmadan Mykonos’tan dönmeyin! Hem güzel bir yemek, hem de keyifli bir eğlence isterseniz Nammos’a gitmelisiniz. Akşam yemeğinin gece yarısından sonra sona erdiğine şahit olacaksınız.
Mykonos dar sokaklarıyla da meşhur. Kendinizi adeta beyaz bir labirentin içinde bulacaksınız. Dar sokaklardaki dükkanlardan tatil alışverişinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Mykonos ve diğer Yunan Adaları Türkler tarafında en çok tercih edilen tatil destinasyonları arasında yer alıyor. Mykonos’ta bol bol Türk göreceğinize emin olabilirsiniz.

Dünyanın her yerindeki turistlerin gözde tatil yerlerinden olan Mykonos, çılgın bir tatil arayanların ilk tercihi olmaya devam ediyor. Mykonos’un sizden istediği tek şey ise enerjik olmanız.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir