Karadeniz’in incilerinden biri olan Ordu gün geçtikçe popülaritesini arttırıyor. Ordu deyince aklımıza gelen engin yeşillikler içinde ki muhteşem doğası büyülenmemize yetiyor. Ordu’nun Altınordu ilçesine bağlı Boztepe denizden 450 m yüksek mesafe de bulunuyor. Boztepe ismi Osmanlı zamanından kalma. Daha önce Trabzon’a bağlı olan Ordu 1923 yılında vilayet olmuştur.

Ordu’nun köylerinden biri olan Boztepe tarım ve hayvancılık ile geçimini sürdürür. Gündüzü başka gecesi başka güzel olan Boztepe’den manzarayı seyretmek bir başkadır.Ordu’ya kadar gelip O’na birde Boztepe’den bakmadan dönmeyin. Yeşilin her tonunu görebileceğiniz Karadeniz Ordu’ da, Boztepe’de olmanın doyasıya tadını çıkarın.

Ordu Boztepe Nerede ve  Nasıl Gidilir?

Boztepe, Ordu Nerede Nasıl Gidilir, Ordu Boztepe, Ordu Adresi Haritası, Yol Tarifi Öğren, Yol Güzergahı, Haritada Yeri, Uydu Görünümü Konumu Göster.

Ordu’dan Boztepe’ye Teleferik Ücretleri

Boztepe’ye nasıl çıkacağım diye düşünmenize gerek yok. Teleferik ile kolayca ulaşabiliyorsunuz.

Gidiş-Dönüş tam bilet9 TL
Tek yön gidiş fiyatı6 TL
Gidiş -Dönüş (Öğrenci, Engelli)7 TL
Tek Yön Gidiş (Öğrenci, Engelli)5 TL
Gidiş – Dönüş Şehit Yakını ve Gaziler5 TL
Tek Yön Gidiş Şehit Yakını ve Gaziler2 TL

Geriye Ordu’nun güzelliklerle dolu manzarasını izlemek kalıyor. Teleferik 5 – 10 dakika sürüyor ancak yükseklik korkusu olanlar için toplu taşıma seçeneği de mevcut. Dilerseniz kendi özel aracınız ile de çıkabilirsiniz. Ordu merkez ile Boztepe arasında 4 km mesafe var. Araç ile 10dk civarı sürüyor. Kıyı şehri Ordu’yu en iyi seyredebileceğiniz yerlerden biri olan Boztepe görmeniz gereken yerlerden. Bir yanı deniz bir yanı orman olan bu şehre bir de yukarıdan bakmayı ihmal etmeyin.

Boztepe’de Yapılacaklar

Boztepe’de cafe ve restaurantlar bulunuyor. Bir şeyler atıştırabilirsiniz ya da temiz havada uzun uzun kahvaltı etmenin tadını çıkarabilirsiniz. Manzara eşliğin de Karadeniz’in müthiş pidelerinin de tadına bakabilirsiniz. Oksijeni bol Ordu’nun yöresel yemeklerini iştahla yiyeceksiniz. 

Boztepe de bulunan çay bahçelerinde çay ve kahvelerinizi yudumlayabilirsiniz. Yeme içmeniz bittikten sonra eğer maceracı bir ruha sahipseniz yamaç paraşütü de yapabilirsiniz. Boşlukta süzülürken tavan yapan adrenalininiz ile birleşen Ordu manzarası size kendinizi masal diyarında hissettirecek. Yöreye özgü el sanatlarından yapılmış hediyelik eşyalardan satın alabilirsiniz. Boztepe’den sevdiklerinizi de sevindireceğiniz süs eşyaları ve büyülenmiş olarak ayrılacaksınız.

Boztepe’de Kalınacak Yerler

Boztepe’ye hemen veda etmek istemeyenlerdenseniz, burada uyanıp güne başlayabilirsiniz. Boztepe mevkiinde konaklayabileceğiniz modern ve şık oteller mevcut. Haftasonları daha kalabalık olan Boztepe’de önceden rezervasyon yapmanız gerekebilir. Yaz aylarında turist yoğunluğu artan Boztepe her daim ilgi çekiyor.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.