Başkenti Port Moresbey olan Papua Yeni Gine Mercan Denizi ve Pasifik Okyanusu arasındadır. Papua Yeni Gine, Asya kıtasının güneydoğusunda yer alan bir ada ülkesidir. Papua Yeni Gine dünyada en fazla dilin konuşulduğu ülke olma özelliğine sahiptir.

Papua Yeni Gine Türkiye’ye oldukça uzak mesafede yer alan bir ülkedir. Bu yüzden yolculuklar hava yolları aracılığı ile gerçekleştirilir. Papua Yeni Gine’ye gitmek için Türkiye’den direkt uçuş seferi bulunmaz. Papua Yeni Gine’nin başkenti Port Moresbey’e Türkiye’den aktarmalı olarak gidilir. Aktarmalar iki ülke üzerinden yapılır. Ülkeye yapılan yolculuğun oldukça uzun olması sebebiyle bilet fiyatları pahalıdır. Bunun için biletlerin ülkeye gitmeden birkaç ay önce alınması önerilir.

Papua Yeni Gine’nin başkenti Port Moresbey’e gitmek için ilk seçenek İstanbul’dan Dubai’ye, Dubai’den Singapur’a, Singapur’dan ise Port Moresbey’e yapılan aktarmadır. Bu aktarma da yol durumu ve beklemeye bağlı olarak uçuş süresi ortalama 35 saat sürer.

Port Moresbey’e gitmek için ikinci alternatif ise İstanbul’dan Singapur’a, Singapur’dan Dubai’ye, Dubai’den Port Moresbey’e yapılan aktarmadır. Bu aktarmada uçuş süresi beklemeyle birlikte 40 saati geçer.

Port Moresbey’e gitmek için üçüncü seçenek İstanbul’dan Moskova’ya gitmek, Moskova’dan ise Honkog üzerinden Post Moresbey’e ulaşım sağlamaktır. Moskova üzerinden yapılan aktarmalarda uçuş süresi ortalama 40 saattir.

Papua Yeni Gine’ye gidilirken diğer seçenekler ise; Dubai ve Brisbane, Dubai ve Manila, Bombay ve Singapur üzerinden yapılan aktarmalardır.

Papua Yeni Gine ülkeye gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize ister. Vize işlemleri şahsi olarak Papua Yeni Gine Türkiye temsilciliklerinden yapılır.

Papua Yeni Gine ekvatora yakın bir ülke olduğu için sıcak ve nemli bir iklimin etkisi altındadır. Ülke genelinde tropikal iklim görülür. Papua Yeni Gine’ye gitmek için en uygun dönem Haziran ve Eylül ayları arasıdır. Çünkü bu dönem ülkede yağış olayları seyrek yaşanır.

Ülke seyahatlerini 1 aydan fazla olarak planlayanların Japon Ensefaliti aşısı yaptırması gerekir. Özellikle ülkenin kırsal kesimlerine gidenlerin bu aşıyı yaptırmalıdır.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir