Polonya’da erasmus, birçok üniversite öğrencisi tarafından tercih edilmektedir. Bunun sebeplerini, olumlu ve olumsuz yanlarını sıralamaya çalışa…

Polonya’da erasmus, birçok üniversite öğrencisi tarafından tercih edilmektedir. Bunun sebeplerini, olumlu ve olumsuz yanlarını sıralamaya çalışacağız. Aslında çok da fazla olumsuz bir yanı yok ama olsun adettendir yazalım.

Öncelikle Polonya ve erasmus kelimeleri birbiri ile çok uyumlu görünmese de, harika bir birliktelik sergiledikleri doğrudur. Zira Türkiye’den Polonya’ya erasmus için gelmek isteyen arkadaşlarımız için bulunmaz hint kumaşı olmasa da çok güzel faaliyet ve olanaklar olduğunu hatırlatmakta fayda görüyoruz. Mesela Polonya’da erasmu partileri hiçbir zaman bitmiyor.  Bu partilere genel olarak ücretsiz giriş hakkınız olduğundan, çok fazla para da harcamanıza gerek kalmıyor. Ayrıca yurtlarda ikamet edecek kişilerin de son derece canlı bir ortamda bulunacağını, dili öğrenmek adına birçok faaliyetin içerisinde bulunacağını, istediği hocalarla istediği anda muhattap olabileceğini de unutmamak gerekiyor.

Polonya erasmus için harika bir seçenek olmakla kalmayıp, yaşamak için de son derece uygun seçenekleri içerisinde barındırmaktadır. Daha önceki yazılarımızda da belirttiğimiz toplu ulaşım araçları ve yurt fiyatları oldukça uygun maliyetlerde olmakla birlikte, aylık yeme içme ücretleriniz de Türk Lirası’nın daha altında kalacağından, Türkiye’de harcadığınız paranın daha az bir kısmına çılgınlar gibi okuyabilirsiniz.

Polonya üniversiteleri erasmus programı ile gelen öğrencilere son derece ılımlı yaklaştığından, ders geçme probleminizin de olmayacağını düşünüyoruz. Daha önce erasmusunu Polonya’da tamamlamış arkadaşlarımız ile yaptığımız konuşmalarda yüzlerinden gülümsemenin de eksik olmadığını bilmenizi istiyoruz.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir