Bursa – İznik’te yer alan kanyonun geçmişi çok eski tarihlere dayanır. İlçeye uzaklığı 17 kilometredir. İznik ilçe merkezinden Bilecik Osmaniye yolu güzergâhının takip edilmesi gerekir. Turistik kanyon âdeta görsel bir şölen sunuyor. Sansarak Kanyonu gösterişli yapısıyla dikkat çekmektedir. Eşsiz güzelliğe sahip olan yerde yaşayanlar bölgenin güzelliğinin farkındadır. Son derece temiz havasıyla doğa yürüyüşü yapılacak yerlerden birisidir.

Bölgenin havasının da oldukça temiz olduğu bilinir. Bölgedeki hava şartları insanları boğmaz.  Kanyon İstanbul’a oldukça yakındır. İstanbul’a olan mesafesi üç saat sürmektedir. İstanbul’dan tur ile günübirlik kanyona gidilebilir. Burada keyifli vakit geçirerek spor yapma imkânı bulabilirsiniz.

Kanyonun bulunduğu bölgeye her sene yerli ve yabancı turistler gelmektedir. İznik’te konaklama imkânı sunan yerlerin sayısı bir hayli fazladır.  Gezilecek yerlerin temiz olmaması insanlar tarafından tolere edilebilir bir durum değildir. Temiz havası ve görüntüsüyle adeta insanların tutkusu haline gelen Sansarak Kanyonu her dönem ziyaretçilerin akınına uğramaktadır. Bölgede, yaşayanları ve ziyaret etmeye gelenleri bunaltmayan bir iklim hâkimdir. Bölge doğa yürüyüşü ve sporları yapmak için idealdir. Kanyonda gezilecek alan bir hayli geniş yer kaplar. Bu güzel kanyon eşsiz görüntüsüyle görenleri büyülemektedir.

Sansarak Kanyonu her yıl ziyaretçilerin akınına uğrayan önemli yerlerden birisidir. Doğanın etkileyici görüntüsü, bölgeye olan hayranlığı arttırmaktadır. Bölgeyi ziyaret etmemiş olanlar bu eşsiz güzelliği bir an önce görmelidir. Gelenlerin büyüsüne kapılıp her yıl uğradığı bölgeler arasında bulunan alan, bazı insanlar için vazgeçilmez bir hal almıştır.  Kanyon gezisi yapmak isteyenlerin tereddüt etmeden gidebilecekleri ormanda bulunan alan, son derece fazla ziyaretçiye sahiptir. Bölge saklı cennet olarak nitelendirilir. Alanda spor yapmak için büyük bir parkur yer alır. Bu parkurun uzunluğunun 7 km olduğu söylenmektedir. Trekking parkuru ile doğanın içerisinde spor yapmak imkânı bulunuyor.

Bölgeyi ziyaret etmek isteyenlerin merak ettikleri sorular arasında konaklama yer almaktadır. Konaklama avantajının içeriğini bilmeden bölgeyi ziyaret etmek istemeyen vatandaşlara bu konuda yardımcı olunabilir. Bu bölgeye günübirlik turlarla gidilebilir. Konaklama konusunda çok fazla tercih edilecek alan bulunmaktadır.

Oteller, apartlar ya da pansiyonlar arasından bütçenize uygun gördüğünüz yeri tercih edilebilirsiniz. Bu denli fazla hizmet veren konaklama alanı içerisinden bütçeye uygun yeri bulmak kolaydır. Bölgede ziyaretçilere çok çeşit yemek sunulur. Bölgede yöresel lezzetleri sunan mekânların sayısı da bir hayli fazladır. Sunulan yemek çeşitlerinin tazeliği konusunda en ufak şüpheniz olmasın. Tüm ürünler tazedir.

Sansarak Kanyonu, insanların şehrin gürültüsünden bunalıp kafa dinlemek için tereddüt etmeden seçebileceği bir yarımadadır. İş hayatının vermiş olduğu stres ya da trafiğin vermiş olduğu yorgunluktan bunalan insanların kaçış adreslerinden birisi olarak bilinir. Bölgede yaşayan insanların sıcakkanlı oldukları bilinir.  Bu doğal güzellik dünyaca ünlü popüler alanlardan birisidir.  Yürüyüş ya da spor yapmaya gelenlere erzak çantası hazırlamaları önerilir. Ya da köyden yiyecek temin edebilecekleri de söylenebilir. Bölgeye sürekli turlar düzenlenmektedir. Tur fiyatları da oldukça uygundur.  Arkadaşlarınızla ya da ailenizle stres ortamında kurtulabileceğiniz doğasıyla sizi büyüleyecek alana giderek hoş saatler geçirebilirsiniz. Özel aracınızla da bölgeye gitmeniz mümkündür.

Sansarak Kanyonu tur fiyatı 175TL’dir.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir