Konyaaltı – Kemer Karayolu üzerinde bulunan Sarısu Kadınlar Plajı 16 Ağustostos 2014 tarihinde açılmıştır. 77 dönüm üzerine kurulu 400 metre sahili olan, içerisinde kadınlarin her türlü ihtiyacına cevap veren Turkiye’nin ilk ve tek kadın yaşam alanıdır.

Kadınlar plajında Güvenlik Görevlileri, Cankurtaranlar ve Temizlik Görevlileri hizmet vermektedir. Yaz döneminde saat 08:00-18:00 arası kadınlarımıza, saat 18:00`den sonra ise tüm halkımıza hizmet vermekteyiz. Kış dönemin de ise saat 08:00 den itibaren herkese açıktır.

Plaj kıyafetleri (Mayo, Bikini ve Haşema) harici kıyafetlerle deniz ve plaj kullanımı yapılmamaktadır. 9 yaş üzeri erkek çocuk kabul edilmemektedir.

Alanımız içerisinde Spa Merkezi (Hamam, Sauna, Buhar Banyosu, Masaj, Kuaför) Cafe, Pastane, Balık ve Et Restoranı, Kır Bahçesi, Pide Fırını, Butik, Asmek El Emeği ürünleri yer almaktadır.

İşletmemizde yaz sezonu boyunca, Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri spor eğitmenleri eşliğinde aerobik ve zumba çalışması yapılacaktır.

Kadınlar plajı piknik alanı olmadığı için, alan içerisine dışarıdan Tencere Yemeği, Kızartma,Kısır ve benzeri yiyecekler ile Karpuz, Kavun gibi meyveler getirilmemesi rica olunur. Aparatif yiyecekler (Sandwich, Ekmek Arası Yiyecekler, Bisküvi ve benzeri) ve 1,5 litreye kadar içecekler kabul edilmektedir. Tüm alan içerisinde Piknik ve Mangal yapılması yasaktır.

 

Alanımızda Spor Aletleri, Masa Tenisi, Plaj Voleybolu, Basketbol Sahası, Kum Banyosu, Çocuk Oyun Parkı, Engelli Çocuk Parkı ünitelerimiz mevcuttur. Engelli vatandaşlarımız için yürüyüş yolu ve denize giriş imkanı bulunmaktadır.

Sadece kadınların gidebileceği ve sadece kadınların denize girebileceği bir sosyal tesis burası. Bu Tesisin Asıl adı Sarısu kadınlar plajı ama Antalya Kadınlar Plajı olarakta geçmektedir. Sarısu sosyal tesisin açılışını Ak Partili Belediye Başkanı Menderes Türel yapmıştır. Bu yazımız da elimizden geldiğince antalya sarısu plajı hakkında kafanıza takılan soru işaretlerine cevap bulmaya çalışacağız. Merak ettiğiniz soruları bu başlık altında elimizden geldiğince açıklık getirmeye çalıştık.

Sarısu Kadınlar Plajı
Sarısu Kadınlar Plajı


Hizmet Kapasitesi Nedir?

300 şezlong, 150 şemsiye, 150 sehpa, duş, tuvalet ve soyunma kabinleriyle kadın ziyaretçilerine en iyi hizmeti vermeye çalışmışlar.

Aynı zamanda bir sosyal tesis ve yaşam alanı olarak düzenlenen Sarısu Kadınlar Plajı bünyesinde; kebab evi, balık evi, kır bahçesi, sahil büfe, market, 6 dükkandan oluşan Sarısu çarşısı, çocuk oyun parkı, spor parkı ve mescit bulunmakta.

Engelliler İçin Hizmet Verilecek

Engellilerin de unutulmadığı bu tesiste engellilere plaj ve özel tuvalet yapıldı. Peyzaj düzenlemesi ile çiçek bahçesine dönüştürülen Antalya Kadınlar Plajı, kentin yeni sosyal yaşam merkezi haline getirildi.

Çalışanlar Kadın mı?

Tesiste ki, cankurtaran, güvenlik görevlileri, mali işlerden sorumlu tüm çalışanlar da dahil hepsi kadınlardan oluşmaktadır.

Plaj Güvenli Mi ? / Gözlerden Ne Kadar Uzak ?

Antalya’da yapımı tamamlanan Kadınlar Plajı, yüksekten ve sahilden görülemeyecek şekilde Çam Ağaçlarıyla tamamen kapatıldı. Ayrıca denizden de görüntü alınmaması için belirli bir mesaafen sonra plaja yaklaşılması yasak olduğu edinilen bilgiler arasında.

Antalya Sarısu Kadınlar Plajı Çalışma Saatleri ?

Gündüz 08.00 ile 19.00 saatleri arası kadınlara özel hizmet vermektedir.

Tesis ayrıca 19.00- 24.00 saatleri arasında ise karma olarak ailelerin buluşma noktası.

Antalya Sarısu Kadınlar Plajı Giriş Ücreti ?

Plaj hizmetlerinin şimdilik ücretsiz olduğu açıklandı. Ücret alımı hakkında en güncel bilgiyi ANET AŞ. ‘ den alabilirsiniz.

Antalya Sarısu Kadınlar Plajı Nerede Nasıl Gidilir ?

Nasıl Gidilir?: Antalya, Konyaaltı ilçesindeki Sarısu’da toplu ulaşım araçlarının son durağında olması nedeniyle Kadınlar Plajı’na ulaşım gayet kolay.

Ayrıca edindiğimiz bilgiye göre Kadınlar, aktarmalı ulaşımın iptal edilerek hatların birleştirilmesiyle,
kentin tüm noktalarından tek otobüsle Kadınlar Plajı’na ulaşabilecek.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir