Afrika kıtasının doğusunda yer alan Seyşel Adaları 115’den fazla adadan meydana gelir. Ülke Hint Okyanusu’nda konumlanmış vaziyettedir. Resmi dili İngilizce olan ülkenin başkenti Viktoria’dır. Madagaskar’ın kuzeydoğusunda yer alan Seyşel Adaları oldukça güvenli bir ülkedir. Türk vatandaşlarında vize istemeyen ülke özellikle balayı için tercih edilen yerlerin başında gelir.

Seyşel Adaları ekvatora oldukça yakındır. Bu sebepten ülkede alizeler görülür. Alizeler iklim üzerinde ılımanlaştırıcı etkiler yaratır. Ülke tropikal iklimin tesiri altındadır. Ülke genelinde sıcaklık değerleri yıl içerisinde 25 ile 30 derece arasında değişir.

Seyşel Adaları’nın başkenti olan Viktoria, Mahe Adası’nda yer alır. Kentin sıcaklık değerleri ortalaması 24 derecedir. Bölgeye yıl içerisinde yağan yağış miktarı ise ortalama 2300 mm’dir. Yağış miktarı yüksek kesimlerde 1000 mm kadar artış gösterir. Seyşel Adaları muson yağmurların etkisi altındadır. Yağışlar en çok Ocak ayında kendini gösterir. Ülkenin en büyük adalarından olan Mahe Adası genelinde sıcaklık değerleri ise 24 ile 29 derece arasındadır.

Doğal güzellikleri ile dikkat çeken Seyşel Adaları’na ziyaret için en uygun dönem Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarıdır. Bu aylarda ülke genelinde sıcaklık 23 derece civarındadır. Yağış olaylarının en az görülmesi sebebi ile yaz ayları gezilmesi için oldukça uygundur. Ülkede Ocak ayı oldukça yağışlı geçtiği için seyahate uygun değildir.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir