Her bölgesi İstanbul’ un o görkemli denizi ile kaplı olan bir yer olan Tarihi Moda iskelesi İstanbul’ da görülebilecek olan en güzel mekanlar arasında bulunmaktadır. Sabah kahvaltılarınız için önemli bir tercih yeri olan bu iskele romantik ortam olarak da sizlere birçok avantajlar sağlayabilmektedir. Martıların o seslerini duyarak kendinizi daha rahat hissedebileceğiniz bu mekan tarihi yapısı ve hizmet anlamında ki avantajları ile herkese tercih olabilmektedir.

Ekonomik olarak burada çeşitli restaurantları, cafeleri tercih ederek bu eşsiz İstanbul manzarasına doyabilirsiniz. Arkadaşlarınız veya aileniz ile birlikte gelebileceğiniz en özel yerlerden olan bu tarihi moda iskelesini şimdi hemen sizler de İstanbul’ da gezerek bu yönden eksik kalmazsınız.

Moda İskelesi tarihi geçmişi

Moda’ dan Pendik’ e olan kıyı sırasınca İskele Köprüsü’ nden Adalar, Anadolu ve Plaj seferlerine kadar buraya vapurlar uğrardı. Bu hattaki vapurların ilk iskelesi de Moda iskelesi olarak bilinmektedir. Bu eserin mimarı Haydarpaşa İskelesin de olduğu gibi burayı ünlü mimarlarından Vedat bey yapmıştır.

1917 yılında biten bu iskele bu dönemden itibaren insanların kullanımına açılmıştır. Deniz dalgalarının aşındırarak hasar verdiği bu tarihi iskeleyi son olarak 2000 yılında Türkiye Deniz Ticaret Odası başkanlığı tarafından restore edilmiştir. Bu restorasyon sonrasında iskele 1 temmuz 2001 yılı Kabotaj bayramı ile tekrardan açılmıştır.

Moda iskelesi kahvaltı hizmetleri

Tarihi Moda iskelesi hafta sonlarında dikkat edilmesi gerektiği gibi 09.00 ile 13.00 saatleri arası açık büfe olarak hizmet verebilmektedir. Bu imkandan yararlanmanızı kesinlikle tavsiye ederiz. Açık büfede yok yok denilebilir. İstediğiniz tüm kahvaltılık yiyecekleri bu güzel manzara karşısında tadarak güzel bir güne başlangıç gerçekleştirebilirsiniz.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.