Viyana Nerede? – Avrupa devletlerinden birisi olan Avusturya’nın başkenti ve aynı zamanda ülkenin 9 eyaletinden en küçüğü olmasına rağmen 2 milyon civarında ki nüfusuyla popüler bir yerdir.

Viyana Nasıl Gidilir

Başkent Viyana kentine her gün İstanbul’dan düzenli olarak farklı hava yolu firmaları tarafından giden uçak seferleri bulunmaktadır. Türk vatandaşlarından girebilmeleri için Schengen vizesi isteyen şehir, Türkiye ile aralarında 1 saat farkı vardır.

Viyana
Viyana

Resmi para birimi olarak tüm Avrupa Birliği şehirleri gibi Euro kullanmaktadırlar. Tüm Avusturya’da olduğu gibi burada da resmi dil olarak Almanca konuşulmaktadır. Ancak şehirdeki pek çok insan İngilizce bilmektedir. Tabi şehirde yaşayan çok sayıda Türk ile de Türkçe konuşabilirsiniz.

Kent merkezi olarak isimlendirilen ve adına ‘Goldenes Quartier’ denilen bölgede çok lüks alışveriş merkezleri bulunmakta olup aynı zamanda bir diğer merkezi bölge olan Kohlmarkt bölgesinide mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Viyana’da Yapmadan Dönme

Viyana
Viyana

Avusturya’nın ve Avrupa’nın en romantik yerleri arasında gösterilen Viyana şehri, Tuna Nehri ile de oldukça ünlüdür. Hatta nehir kıyısında birçok ünlü sanatçının da evinin olduğunu söylemekte fayda var. Sayısız mimari akımın en güzel örneklerini görebileceğiniz bu şehirde göreceğiniz turistik ve tarihi yerleri yıllar boyunca unutamayacak ve Viyana turları ile yapacağınız bu seyahat deneyimizi herkese anlatacaksınız.

  • Dünyaca ünlü olan Schönbrunn Sarayı, Belvedere ve Hofburg saraylarını görmeden,
  • Sanat Tarihi Müzesi ve Doğa Tarihi Müzesi’ni gezmeden,
  • St.Stephen Katedrali gibi görkemli kilise ve katedralleri ziyaret etmeden,
  • Viyana Filarmoni Orkestrası konserlerinden birine misafir olmadan,
  • Viyana restoranlarından birinde yemek yemeden,
  • Brunnenmarkt, Teuchtler, Kuhne ve Altman çarşılarında alışveriş yapmadan dönmeyin.

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir