Yılbaşına az bir zaman kaldı. Tatilini yurt dışında geçirmek isteyenler için planlar ve rezervasyonlar tamamlanmak üzere. Yeni yılın coşkusunu yakın ülkelerde doyasıya çıkarmak hem de ekonomik bir tatil geçirmek sizin elinizde. Birbirinden canlı birçok şehir noel pazarları, gösterişli mağazaları ve ışıl ışıl caddeleriye yeni yılı karşılamaya hazırlanıyor. Siz de tercihinizi yakın rotalara yapmak isterseniz erken rezervasyon seçeneğiyle yılbaşı tatilinizi uygun fiyata getirebilirsiniz.

İşte yeni yılı karşılamak için uygun fiyatlı yurt dışı alternatifleri;

Budapeşte – Macaristan

Budapeşte - Macaristan
Budapeşte – Macaristan

Avrupa’nın mağrur ve büyüleyici şehirlerinden biri olan Budapeşte geçmişin izini taşıyan sokakları ve tarihi eserleriyle ziyaretçilerini büyülemeye devam ediyor. Macaristan’ın başkenti olan Budapeşte, Buda ve Peşte olarak ikiye ayrılıyor. Modern yapılarıyla dikkat çeken Peşte’yi, tarihin bütün izlerini bulabileceğiniz Buda tamamlıyor. Diğer Avrupa ülkelerine göre oldukça uygun fiyatlı olan Budapeşte’de konaklama ve yemek fiyatları ekonomik seçenekler barındırıyor. Otel fiyatlarının çok yüksek olmadığı şehirde yılbaşı tatilini daha ucuza getirmek isteyenler için hostel seçenekleri de mevcut. Termal havuzlar da haftanın belirli günlerinde uygun fiyatlı seçenekleriyle öne çıkıyor. Gece hayatını doyasıya yaşayabileceğiniz ve lezzetli kokteylleri tadabileceğiniz barlar modern dekorasyonlarıyla dikkat çekiyor.

Prag – Çek Cumhuriyeti

Prag - Çek Cumhuriyeti
Prag – Çek Cumhuriyeti

Çek Cumhuriyeti’nin başkenti olan Prag, tarihi dokusuyla en beğenilen kentler arasında. Orta Çağ Avrupa eserlerini görebileceğiniz müzesi, tarihi mekanları ve göz alıcı Charles köprüsü ile Prag tarih meraklılarına hitap ediyor. Prag kalesi, St. George Bazilikası ve eski kent meydanında bulunan astronomik saat kulesi şehrin en turistik mekanları arasında bulunuyor. Turistik otellerin ve mekanların dışında Prag’da uygun fiyatlara konaklama ve restoran seçenekleri bulmak mümkün.

Dubrovnik – Hırvatistan

Dubrovnik - Hırvatistan
Dubrovnik – Hırvatistan

Adriyatiğin incisi olarak bilinen Dubrovnik, Hırvatistan’ın en göz alıcı şehirlerinin başında geliyor. Orta Çağ’dan kalma güzellikleri ile öne çıkan şehir kış aylarında ayrı bir güzelliğe bürünüyor. Şehirde deniz ürünleri ve balık çeşitlerini uygun fiyatlara deneyimleyebilir, erken rezervasyon yaparak ekonomik odalarda konaklayabilir ve uçak biletleri bulabilirsiniz. Gece hayatının tadını çıkarmak isteyenler için müziğin ve eğlencenin sabaha kadar devam ettiği gece kulüpleri mevcut.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir