Zürih İsviçre, Avrupa’daki en güzel şehirlerden birisidir ve finans sektöründe dünya lideridir. “İsviçre banka hesabınız varsa” muhtemelen burada olacaktır. Ödemenizi yaptıktan sonra, diğer ilgi çekici mekanları ziyaret etmek isteyeceksiniz.

Eğer Zürih’e gidip umumi bir yerde İsviçre çikolatası akan bir yer arıyorsanız muhtemelen hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Ancak Zürih’te kısa bir tatil planlayıp nerelere gidilmesi gerektiğini merak ediyorsanız yazının kalanını okuyabilirsiniz.

Bahnnofstrasse Caddesinde Yürüyüş: Burada yapacağınız en iyi şey yürüyüştür. Tabi eğer çok zengin değilseniz. Fiyatlar oldukça yüksektir. Burada yürümenin amacı çok zenginlerin ve ünlülerin nasıl yaşadığını görmektir. Seçkin bir çok markaya ait iş yerini görebilirsiniz. Görmek için bir öğleden sonra harcama değerinde. Kendinizi lüks hissedeceksiniz ve her şeyin düzenli ve temiz olduğunu fark edeceksiniz!

Zengin mekanı olarak bilinen Bahnnofstrasse caddesi

Old Town (Altstadt) – Geleneksel Gıdalar: Tipik eski Avrupa okullarını andıran bu merkeze en azından bir kez uğramanız gerekmektedir. Geleneksel gıdalar ve benzersiz yiyeceklerin bulunduğu daha fazla alışveriş yapmak için kullanılan alandır.

Great Church – Tüm Şehir Gözlerinizin Önünde: Kuleye tırmanıp kentin inanılmaz panoramik görüntüsünü elde edebileceğiniz güzel, tarihi bir kilisedir. Zürih, bu harika panoramik görüntüsünü almak isteyeceğiniz bir şehirdir. Bütün güzel şehri görebilirsin ve Zürih’i ziyaret ettiğinizde arkadaşlarınız en çok buradan çekilmiş fotoğrafları sevecektir.

Church of Our Lady – Meryem Ana Kilisesi: 9. yüzyılda inşa edilmiş ve neredeyse her yerde ismine rastlayabileceğiniz bir kilise. Ancak her yerin kilisesi farklıdır. Kilisenin en sevilen yönlerinden biri de 9. yüzyılda yapılıp ihtişamının günümüze kadar ulaşmasıdır. Muhteşem güzellikte ikonik bir tavanı bulunmaktadır.

İsviçre Ulusal Müzesi: Ortaçağdan kalma dini fresklerin bulunduğu, çeşitli tarihi silahlar ve en önemlisi de İsviçre saat koleksiyonu gibi olan bölümleri ile 4. yüzyıldan kalma yapıyı görmek muhtemelen Zürih’te yapılacak listesinin en altında olmamalıdır.

Zürih kentinde bulunan Meryem Ana Kilisesi

Zürih Hayvanat Bahçesi: Seyahat uzmanları tarafından, birçok coğrafi bölgeden 2000’den fazla hayvanın getirilip bakıldığı tüm Avrupa’daki en iyi hayvanat bahçelerinden biri olarak düşünülmektedir. Ayrıca çocuklar için sevimli hayvanat bahçesi de bulunuyor.

Zürih Opera Binası: Operayı sevmeyebilirsiniz ancak Zürih gölünün etrafındaysanız neredeyse her kesime hitap eden melodik seslere yönelmek isteyebilirsiniz. Opera sevmeseniz bile binanın görüntüsü sizi tatmin edecektir.

Blindekuh: Burası apayrı bir dünya. Burada çalışanların genelde ışığa ya da aydınlatmaya pek ihtiyacı olmuyor çünkü çoğu çalışanı görme engellilerden oluşuyor. Buradaki amaç da çoğu zaman görme engelli insanlarla ortak bir deneyim yaşamak.

Zeughauskeller: 20 farklı sosis, patates salatası ve harika zamanlarda yapılmış biraların bulunduğu muhteşem bir pub.

Şehirde Tekne Turu: Zürih’i başka bir açıdan görmek istiyorsanız 51 kişinin bindiği botla bir tur atabilirsiniz. Landesmuseum istasyonundan Limmat’a kadar gitmektedir. Yaklaşık 1 saat süren ve yedi köprünün altından geçeceğiniz bu turla Zürih’i farklı açıdan görebilmeniz mümkün.

Bisikletle Zürih’i Gezmek: Zürih’te bir çok noktada bisiklet kiralayabileceğiniz yerler mevcut. Bu sayede küçük bir depozito bedeli ödeyerek kiraladığınız bisiklet ile Zürih etrafında gezebilirsiniz. Hatırlamanız gereken nokta, Zürih gölü etrafında gezecekseniz trafiğin yoğun olduğunu bilin. Daha az yoğunlukta ve bisiklet yolunun olduğu güzergahları tercih edecekseniz bir miktar yokuş olduğunun farkına varmalısınız.

 


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.